Tema: republika

A i keni pa fotot gjysë cullak të “Republikës” (foto +18)

Aktorja Teuta Krasniqi në rolin e “Republikës” te seriali "Çka ka shpija" ka tronidtë rrjetin me disa foto. Ajo ma herët kishte realizue edhe nji...

Kosova, çka domethane me qene Republike!

Michael O’Reilly Etiketa ‘republikë’ përdoret lirshëm, nga shtetet totalitare dhe republikat e vërteta njësoj. Por çfarë do të thotë të jesh Republikë? Dhe çfarë, në...

E vulos Qeveria: Asociacioni vetëm mbrenda institucioneve të Republikës

Marrëveshja për Asociacionin e komunave serbe nuk po gjan zbatim, mbasi simbas Qeverisë së Kosovës nuk asht në përputhje me Kushtetutën. E me këtë nuk...

Haradinaj uron Ditën e Veteranit, kjo asht thirrja e tij për...

Kryeministri i Kosovës ka urue bashkëluftarët e tij në ditën e Veteranit, 30 Dhetorin, në nji postim në llogarinë e tij në Facebook. “Kaluem së...

Rama n’panel me Brnabic: Kosova sot asht nji Republikë (foto)

“Fqinjësia e mirë dhe bashkëpunimi i ndërsjellë në të mirën e përbashkët të qytetarëve, asht e ardhmja ma e mirë për Shqipninë dhe Serbinë”. Kështu...

Çka po ndodh në Turqi, ky veprim i Erdoganit ka me...

Shndërrimi i Turqisë në nji Sulltanat të sunduem nga ai, nuk asht ma nji ambicie e msheft e Recep Tayip Erdogan. Mbasi mori me anë...

Ymeri në Shtërpcë: Më 11 Qershor ka me marrë fund sakatosja...

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati për deputet, Visar Ymeri, gjatë fushatës në komunën e Shtërpcës, asht shpreh se Qeveria e kalueme i ka...

Zadhanësi i BE’s, qe qysh e quen Kosovën ‘Republikë’

Margaritis Schinas, zadhanës i Komisionit Europian në nji adresim para gazetarëve në ndërtesën e këtij institucioni në Bruksel, ka shpalos agjendën disa ditore të...