Tema: roma

Tifozi: Edhe unë e kisha dhanë atë goll – Roma e...

Roma ka postue nji video të nji rasti të humbun të Cengiz Under në kampionat. Nji nga komentuesit, tifoz i Roma's, ka thanë “edhe...

Mourinho në bisedime me dy ekipet e mëdhaja italiane

Dy ekipet e mëdhaja italiane, Inter e Roma, kanë fillue bisedimet me trajnerin portugez, Jose Mourinho. Rikthimi i portugezit te Neruazurët me të cilët fitoi...

Ky asht trajneri i ri i AS Roma (foto)

Claudio Ranieri ka mbërri në Romë, para se me marrë drejtimin e ‘Giallorosëve’ deri në fund të sezonit. Roma të Ejten në mbramje ka nda...

PDK bahet anëtare në Aleancën e Konservatorëve dhe Reformistëve t’Europës

Në kryeqytetin italian Roma, gjatë takimit të Aleancës së Konservatorëve dhe Reformistëve n'Europë (ACRE), u konfirmue formalisht anëtarësimi i Partisë Demokratike të Kosovës në...

Kqyrni çka ndodhi mbrame ne BAFTA. Kush humbi e kush fitoi

Industria e filmit britanik e festoi edicionin 72 te festivalit ma te madh te filmit BAFTA Awards. Kjo cremoni u mbajt ne Royal Albert...

Pezullohen fluturimet në aeroportin e Romës, gjenden 3 bomba të Luftës...

Tre bomba të Luftës së Dytë Botnore janë zbulue në aeroportin Ciampino të Romës. Aeroporti asht evakuue dhe të gjitha fluturimet janë pezullue. Policia shkencore po...

Shemben shkallët në metron e Romës, plagosen tifozët e Cska Moskës...

Panik para ndeshjes së Champions League mes Romës dhe Cska's se Moskës. Në stacionin 'Repubblica' në metron A në kryeqytetin italian, nji shkallë lëvizëse ka...

Marine Le Pen në Romë takim me Salvinin: Jemi kundër BE’s!

Pak muej nga zgjedhjet e ardhshme europiane liderja e së djathtës franceze Marine Le Pen, deputete e Parlamentit francez dhe kryetarja e forcës politke...
Film Festival 2018 Awards Ceremony, Venice, Italy - 08 Sep 2018

“Roma” dhe Cuaron fituesit e sivjeme te “Palmes se Arte” ne...

"Palmen e Arte" nga festivali prestigjoz i filmit ne Cannes, sivjet e fitoi filmi "Roma", i regjisorit meksikan Alfonso Cuaron. Unanimisht, te gjithe 9 anetaret...

Higuain me asist maestral, Milan fiton ndaj Roma’s. Kqyrini gollat (video)

Milan ka realizue fitore te madhe perballe Roma's me rezultat 2-1. Me gollat e Kessie dhe Cutrone, Milan e ka ba fitoren e pare ne...