Tema: rruga

Në këtë qytet të Serbisë propozohet bulevard me emnin e Ibrahim...

Në qytetin e Novi Pazarit në Serbi, janë propozue disa ndryshime të emërtimeve të rrugëve të këtij qyteti. Emat e Shaban Polluzhës, Ibrahim Rugovës e...

Lajm i keq për juve që keni ba plane për Brezovicë

Të gjithë ju që keni ba plane që vikendin me kalue në Brezovicë, nji gja e tillë sot së paku asht e pamundun. Rruga që...

Rruga ku u vra polici në Istog, ende e bllokueme

Rruga “Fadil Ferati” në Istog ku dje u vra polici Izet Demaj dhe plaçkitësi që po tentonte me grabit bankën, ende edhe sot po...

Mbas bllokadës së mallnave me Serbinë, bllokohet rruga për Maqedoni

Rruga Prishtinë-Shkup asht e bllokueme pjesën ma të madhe të ditës ,për çarkullimin e mjeteve dhe mallnave. Asht data 9 Dhetor dhe rruga nacionale Kaçanik-Han...

Rruga ‘sekrete’ e Kosovës drejt INTERPOL’it

Lobimi për anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL vazhdon me mbetë sekret nga Ministria e Punëve të Jashtme, mbasi ky dikaster qeveritar që i prin...

Lajm i keq, vdes edhe e aksidentuemja e dytë në rrugën...

Ka vdek edhe e aksidentuemja e dytë në rrugën 'B' Ka ndrrue jetë edhe e aksidentuemja e dytë nga aksidenti i cili ka ndodh më...

Dalin pamjet e aksidentit tragjik, 2 te vdekun e 3 te...

Nji aksident i randë ka ndodh mbasditen e sotme në rrugën e Kombit, ku si pasojë ka humb jetën 2 persona. BalkanWeb ka sigurue pamje...

Mbyllet rruga Kaçanik-Hani i Elezit, MI me njoftim te randësishëm!

Në orët e mbasditës ka ndodh nji rrëshqitje e pjesërishme e nji vinçi në hapsinat punuese të autostradës 'Arbën Xhaferi', konkretisht në segmentin e...

Vdes njana nga dy te aksidentuemet në ‘Rrugën B’

Njana nga dy te aksidentuemet dje në 'Rrugën B' te kryeqytetit ka vdek si pasojë e lëndimeve të marra. Lajmin  e konfirmoi komandanti i Policisë...

Policia konfirmon aksidentin te ‘Rruga B’, dy femna dërgohen në QKUK

Policia e Kosovës për rajonin e Prishtinës ka konfirmue se nji aksident rreth orës 16:00 ka ndodh në rrugën B në kryeqytet. Zyrtarja për informim...