Tema: Rusët

Rrëfimi i Haradinajt: Qe pse hynë rusët në Kosovë para 20...

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka kujtue gjendjen në Kosovë dy dekada ma parë, kur edhe ndodhi ndërhymja e NATO's e mandej u arrit Marrëveshja e...

Rusët dërgojnë 1 ton ilaçe në Kosovë

Qytetarët rusë kanë tubue nji ton me barna për barnatoret dhe Qendrën Shëndetësore në veri të Mitrovicës, të cilët u dërguen nga aeroporti i...

Triumf i Trump! Mueller nuk gjen asgja qe e lidh Trump...

'Nuk ka pase bashkepunim sekret me Rusine, nuk ka pase obstruksione as edhe nji ma i vogel dhe krejt kjo asht nji shfajesim komplet...

Ruset e bukura, shpijune të rrezikshme në Kosovë (dokument)

Shërbimet e mshefta në radhët e tyne kanë shumë femna. Përveç punës për interes nacional, ato duhen me qenë të shkathëta dhe të mençuna. Mirëpo,...

Rusët nxjerrin në treg telefonin që nuk mundet me u hack’ue...

Në Rusi filloi shitja masive e telefonit me mbrojtjen kriptografike “Kruiz-K”, i cili asht i pamundun me u hack'ue ose me u përgjue, njoftoi...

Dacic: “Amerikanet e Ruset tashma kane fole per Kosoven, bile edhe...

"Amerikanet kane shpreh gadishmeni me organizue ceremonine e nenshkrimit te marreveshjes mes Prishtines e Beogradit dhe me i ftue edhe vendet tjera", ka thane...

Momenti kur ushtarët rusë vrasin 3 serbë n’Kosovë me 1999 (video)

Nji nga incidentet ma të randa të mbasluftës në Kosovë, ishte edhe ai kur ushtarët rusë, kishin vra tre serbë. Rusët kishin hapë zjarrë ndaj...

AKI: Kjo asht kompania ruse qe trajnon mercenarët serb qe rrezikojnë...

Asht zbulue se qinda mercenar serb janë tue u trajnue për operacione të sofistikueme nga nji kompani private ushtarake ruse. Ata përbajnë rrezik për destabilizimin...

Rusia pasunohet në kurrizin e serbëve, s’u fali aeroplanët e vjetruem...

“Federata e Rusisë ja ka shit Serbisë gjashtë aeroplanë luftarakë MIG-29, të cilët i ka pas jashtë përdorimit. Përveç se e ka paraqit këtë akt...

Hyjnë avionët amerikanë F22-Raptor, ‘ikin’ avionët rusë e iranianë (foto)

Havaja e Sirisë po dyndet prej kohësh nga avionët rusë, iranianë dhe sirianë (të Asadit), sidomos në zonën pranë Irakut, ku ndodhen edhe trupat...