Etiketim: Rusët

E Fundit

Qe me çka ka me u zavendesue iPhone (foto+video)

Trend i ri ne teknologji kane me qene - syzat smart! Microsoft, Snap, Facebook, Google, Apple dhe Amazon po punojne ne kompjuterat qe...

Gjykata Speciale i dërgon ftesë Fitim Selimit

Doktori i mirënjoftun dhe anëtari i PDK's, Fitim Selimi, përmes nji postimi në Facebook ka lajmërue se ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale. “Ndonëse përherë...

Kurti pret laureatin e Çmimit Nobel, flasin për krimet e luftës

Randësia e trajtimit të krimeve të luftës, nevoja e gjykimit të kriminelëve që enden të lirë, dhe drejtësia që do të sillte shërim të...