Tema: Rusi

Pamje të papublikueme deri tash: Momenti kur policia arreston rusin gjatë...

Punëtori i UNMIK'ut, Mikhail Krasnoshchenkov, me shtetësi ruse që ishte infiltrue te serbët që po pengonin policinë e Kosovës në akcionin në Zubin Potok,...

OKB i dul në mbrojtje qytetarit rus, por qe çka thotë...

Në akcionin e Policisë në veri të Kosovës në mesin e 30 personave të arrestuem të dyshuem për kontrabandë ishte edhe rusi Mikhail Krasnoshchekov,...

Njihuni me agjentin rus në Veri: Refuzoi urdhnin e UNMIK’ut dhe...

Mikhail Krasnoshchenkov, agjenti rus i kamufluem si diplomat tue punue për UNMIK’un në Mitrovicën e Veriut, ka pasë urdhën që gjatë ditës së Martë...

Rusi i arrestuem në veri kishte punue për inteligjencën e Rusisë...

Para dy ditësh, Policia e Kosovës ndërmorri njëi akcion për arrestimin e disa zyrtarëve të cilët dyshohet se janë të ndërlidhun me krimin e...

E pyet për akuzat e korrupcionit, kqyreni çka i ban ky...

Ky asht momenti kur nji zyrtar rus përplas në tokë nji gazetar, i cili po e pyeste lidhun me disa akuza për korrupcion. Sergei Zaitsev...

Pamje ekskluzive, me sy të nximë, del nga spitali zyrtari rus...

Para pak minutash ka dalë nga spitali i Mitrovicës zyrtari rus i arrestuem në mëngjesin e sotëm nga Policia e Kosovës. Mikhail Krasnoshchenkova shihet me...

Kush asht Mihali? Rusi i arrestuem sot në Veri, i cili...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklarue se në Mitrovicën e Veriut asht arrestue edhe nji shtetas rus i cili ishte kamuflue si diplomat. Metro...

Kqyreni qysh e festojnë maturën adoleshentët në vendet ish Bashkimit Sovjetik,...

Qysh mbas shkëputjes së Ukrainës nga Bashkimi Sovjetik, në vitin 1991, në sheshin kryesor të Kievit ka pasë që nga mitingjet politike e deri...

Deputeti terrorizon banorët, gjuen n’hava me rafall dhe habit me “arsyetimin”...

Banorët e qytetit Kamyshlov në Uralet ruse janë tutë nga disa krisma me armë zjarri automatike. Ngjarja ka ndodhë gjatë fundjavës dhe për habinë...

Momenti kur Kim Jong Un arrin në Rusi me trenin e...

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, ka hy në territorin e Rusisë, nji ditë para takimit me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin. Si...