Tema: Rusi

Deputeti terrorizon banorët, gjuen n’hava me rafall dhe habit me “arsyetimin”...

Banorët e qytetit Kamyshlov në Uralet ruse janë tutë nga disa krisma me armë zjarri automatike. Ngjarja ka ndodhë gjatë fundjavës dhe për habinë...

Momenti kur Kim Jong Un arrin në Rusi me trenin e...

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, ka hy në territorin e Rusisë, nji ditë para takimit me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin. Si...

Qysh e kontrollon inteligjenca ruse Ballkanin Perëndimor? Nderhymja ruse ne Kosove...

Agjente, biznesmenë, media, gaz dhe kisha. “Instituti i Varshavës” sjell një raport të detajuar mbi qëllimet dhe zgjerimin e Rusisë në Ballkanin Perëndimor.   Përveç...

Mësuesja pushohet nga puna se “veshej si prostitutë”, por reagimi i...

Nji mesuese asht pushue nga pune ne Rusi, me arsyen se veshej si "prostitute", shkruen The Sun. Mirepo, ndaj ketij vendimi kane reague kolegët e...

Aktorja e filmave porno kandidon për kryetare komune (kujdes, foto +18)

Nji aktore ruse e filmave për të rritun, e cila mori famë mbasi mori pjesë në nji show të njoftun televiziv, ka njoftue se...

Kjo asht arma e re ruse që – “t’i merr sytë”!...

Mbasi gazeta britanike Times kishte shkrue se flota ruse e ka nji arme te re qe shkakton halucinime, televizioni rus e emiton storien se...

Kjo video u ba hit: Putin ftoi Erdogan’in në Siberi, mandej…(video)

Nji pjesë e bisedimeve midis presidentëve të Rusisë dhe Turqisë, Vladimir Putin, dhe Recep Tayyip Erdogan, që u takuen në Sochi para do dite,...

“Betejë” n’hava, avioni luftarak rus detyron F-15 me u largue (video)

Këto pamje po bajnë xhiron e botës. Nji avion luftarak rus detyroi nji avion të SHBA've me u largue nga hapsina ajrore mbi Detin e...

Kqyreni avionin ushtarak rus qysh eksplodon tuj aterue (video)

Ne regjionin rus Murmansk, ka ndodhe nji aksident i rande me nji avion bombardues rus. Ne Internet u shfaq video, ku shihet avioni qysh ndahet...

Noton 25 metra nën akull në liqenin ma të thellë në...

Nji burrë në Rusi ka notue 25 metra nën akull, në liqenin ma të thellë në botë, Baikal, si pjesë e nji tradite në...