Tema: Rusi

Rusi: Pilotja ukrainase shpallet fajtore

Nji gjykatë në qytetin Donjeck në rajonin jugor Rostov në Rusi, e ka shpall fajtore piloten ukrainase, Nadia Savchenko, për bashkëpunim në vrasjen e...

Putin: Rusia mund të kthehet n’Siri mbrenda pak orësh!

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, e ka cilësu si të nevojshëm intervenimin ushtarak të vendit të tij në Siri dhe ka paralajmëru se pamvarësisht...

S’ka NATO për Serbinë. Rusia ja pret shkurt Nikolic’it

Moska llogaritë që do të marrë garanci të forta se Serbia nuk do të hyjë në NATO, tue i kerku Beogradit me mbajtë nji...

Rusi: 36 të vdekun nga 3 shpërthime në minierë

Tre shpërthime në nji minierë qymyri në Rusi kanë shkaktue vdekjen e 36 personave në impiantin e Vorkutas, në Arktik. Incidentet janë shkaktue nga disa...