Tema: Rusi

Noton 25 metra nën akull në liqenin ma të thellë në...

Nji burrë në Rusi ka notue 25 metra nën akull, në liqenin ma të thellë në botë, Baikal, si pjesë e nji tradite në...

Putini pushton Beogradin (analize)

Janusz Bugajski / Dita   Vizita triumfale e Presidentit Vladimir Putin në Beograd kishte për qëllim të konsolidonte pozitat ruse në Ballkan. Serbia dhe Rusia nuk...

Çka s’ndodh në Rusi, kqyreni për çka po shtyhen qytetarët!!! (video)

Në qytetin rus, Saratov, asht ba nji garë në rrjete sociale se cila asht fotografia ma e tmerrshme e kerreve me borë apo shtëpi...

Foshnja gjendet e gjallë mbas 35 orëve qëndrimi nën rrënoja (video)

Ekipet e pshtimit e kanë gjetë të gjallë nji foshnje 11 muejshe, nën rrënojat e nji ndërtese në qytetin rus, Magnitogorsk. Foshnja asht gjetë 35...

Suedia refuzon azilin e aktivistes se “Pussy Riot”

Bordi per Migrim i Suedise, e ka refuzu kerkesen per azil te aktivisteve te famshme ruse, te njoftuna si Pussy Riot. Lusine Dzhanyan dhe burri...

Njihuni me “Shqipnine e vogel” ne Rusi!

Elvi Sidheri Duke vijuar rrjedhën e thellimeve kushtuar shqiptarëve të mërgatave mesjetare Lindore, po vazhdojmë pikërisht me shqiptarët e ngulimeve të bregut të...

Njihuni me rapp’erin qe e bani Putinin e Rusine me u...

Presidenti i Rusise, Vladimir Putin, ka thane se Kremlini duhet me pase rolin kryesor dhe...

Kjo asht historia ‘tronditëse’ e policit rus i cili vrau 78...

Nji polic siberian që u akuzue për përdhunim dhe vrasjen e grave, u gjet fajtor për dheta vrasje të tjera, tue e ba atë...

Momenti kur çika e politikanit hedh veten n’hava (video, kujdes pamjet)

Ky asht momenti kur nji kamikaze hedh veten n'hava në nji postbllok në Çeçeni. Karina Spiridonova ishte veshë me hixhab të zi kur e...

Nji takim Trump-Putin me 11 Nandor dhe nji samit i dytë...

Presidenti rus, Vladimir Putin i ka thanë këshilltarit amerikan për siguri kombëtare, John Bolton se ai dëshiron me vazhdue dialogun me Presidentin Donald Trump. Putin...