Etiketim: rusia

Te Fundit

LDK nuk heq dorë nga kërkesat e saja për bashkëqeverisje, Veliu i qartë me...

Lidhja Demokratike e Kosovës, asht deklarue se qëndron mbrapa ofertës së saj për bashkëqeverisje. Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Agim Veliu, ka deklarue...

Studimi: Dy ilaçe të kombinueme munden me i kthye mbas damet e artritit

Shkencëtarët kanë zbulue se kombinimi i dy ilaçeve eksperimentale kthen mbrapsht shejat qelizore dhe molekulare të osteoartritit te mijtë, si dhe në qelizat e...

Veseli: Kombi ynë asht krenar që ndihmoi hebrejtë në tragjedinë ma të randë njerëzore

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, ka kujtue Ditën Ndërkombëtare të Holocaustit. Shkrimi i Veselit: Sot shënojmë Ditën e Përkujtimit të Holokaustit...