Etiketim: rusia

Te Fundit

“Dilni jashtë”, Emmanuel Macron shpërthen ndaj oficerëve izraelitë në Jerusalem (video)

Presidenti francez, Emmanuel Macron, asht përfshi në nji debat me policinë izraelite gjatë nji vizite në qytetin e vjetër të Jerusalemit. Siç shkruen BBC, Macron...

Grenell dhe Kosnett i shkojnë në zyre Kurtit…

I dërguemi i posaçëm i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka arritë në selinë e Lëvizjes Vetëvendosje. Aty ai ka me u takue...

Policia e Kosovës arreston 15 persona mbrenda 24-orëve

15 persona janë arrestue në 24 orët e fundit nga Policia e Kosovës. Tetë prej tyne janë dërgue në mbajtje, kurse pesë të tjerë në...