Tema: sarri

Krejt po flasin për incidentin Sarri-Kepa, kqyreni (video)

Nodhi diçka e pandigjueme ma parë në minutat e fundit të kohës shtesë në finalen e Carabao Cup mes Chelsea dhe Manchester City. Protagonistë...

Video po e then rrjetin: Kqyreni veprimin e Sarrit në fund...

Maurizio Sarri nuk ka munjt me përbi turpnimin që Manchester City ia bani Chelea't në “Etihad”, tue e mposhtë me rezultatin e thellë 6-0. Në...

Definitivisht, Higuain p’e braktis Milan’in, e thotë Gattuso

Gonzalo Higuain ka vendose me braktise AC Milan, thote trajneri Gennaro Gattuso ne mbramjen e te Shtunes mbas spekulimeve qe lidhin kalimin e sulmuesit...

Zyrtare: Chelsea bahet me trajner të ri

Maurizio Sarri asht zyrtarizue si trajner i ri i Chelse. Ai kalon në Stamford Bridge si mbasardhës i të shkarkuemit Antonio Conte. Sarri që u shkarkue...

Maurizio Sarri po i “tranon” gjermanët

Italiani ka fitue zemrat e sportdashësve dhe klubeve gjermane, të cilët e etiketojnë atë si inovator, nji njeri që operon në të ardhmen. Në...

Trajneri i Napolit: Higuain iku si nji hajn

‘Tradhtari’ Higuain ka lëndue zemrat jo veç të tifozëve, presidentit, stafit napolitan, por edhe të trajnerit dhe shokëve të ekipit. I zhgënjyem dhe i tronditun...