Tema: serbet

14 serbë protestojnë para Ambasadës së Kosovës në Pragë

Nji grup prej 14 nacionalistësh serbë që jetojnë në Çeki kanë protestue sot përpara Ambasadës së Kosovës në Pragë kundër shpalljes së pamvarësisë së...

Xhandarmëria serbe shkel 8 kilometra në mbrendi të territorit të Kosovës...

Xhandarmëria serbe ka vazhdue provokimet ndaj shtetit të Kosovës. RTK merr vesh nga burimet e veta se para do dite pikërisht me 31 Maj të...

Maturantët serbë provokojnë në Mitrovicë, kqyreni çka kanë ba (video)

Maturantët serbë të shkollës teknike sot në veri të Mitrovicës kanë festue përfundimin e shkollës. Ata janë pa në rrugët e qytetit të Mitrovicës Veriore...

Vucic: Ditë të vështira për serbët e Kosovës dhe për Serbinë...

“Dy ditët e shkueme kanë qenë shumë të vështira për serbët në Kosovë dhe për Serbinë dhe se të gjithë hapat e Prishtinës dëshmojnë...

Pamje të papublikueme, momenti kur Policia e Kosovës largon barrikada në...

Inspektorati Policor i Kosovës, në vazhdën e operacioneve në disa komuna të Kosovës, ka krye nji akcion në veri ku ka arrestue 19 zyrtarë...

19 të arrestuem, armë e pare të konfiskueme – Rezultatet e...

Prokuroria e Kosovës bashkë me Inspekoratin dhe Policinë, në nji konferencë për media kanë ba me dije të gjitha detajet e akcionit të sotëm...

Momenti kur serbët i dalin në pritë Njisisë Speciale, ndigjohen krisma...

Njisia Speciale e Kosovës ka pasë nji moment tejet të vështirë sot në katundin Varagë të Zubin Potokut, atje asht përballë me gjuejtje me...

Gjendja e shkaktueme mbas akcionit në Veri (foto)

Nji akcion i gjanë i Policisë së Kosovës asht zhvillue sot në veri të vendit. Aty u arrestuen nji numër i zyrtarëve policorë serbë si...

Këta janë shqiptarët që dyshohen për kontrabandë në bashkëpunim me serbët...

Akcioni i IPK’s mëngjesin e sotëm në bashkëpunim me Policinë e Kosovës , ka hasë në nji rezistencë të armatosun në veri të Mitrovicës,...

Qe qysh raportojnë mediat botnore për zhvillimet në veri të Kosovës

Agjencitë botënre transmetuen lajme nga akcioni i forcave speciale të policisë së Kosovës. AP thekson se Serbia ka urdhnue që trupat e saj të jenë...