Etiketim: Serbi

Te Fundit

Ambasada britanike mirëpret vendimin e Thaçit, ka nji thirrje për VV’n

Ambasada britanike në Prishtinë ka thanë se ka mirëpritë vendimin e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, me emnue Albin Kurtin si kandidat për kryeministër,...

“Countdown”: VV ka 15 ditë kohë me formue Qeverinë

Albin Kurti ma herët konfirmoi se do të dorëzojnë propozimin për mandatar te presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pa nji marrëveshje me LDK’n. E më...

Vdekja e Soleimanit, ka nxitë nji luftë të ashpër për pushtet në Iran

Nga Jason M.Brodsky, “The Hill” * Ish-kreu i Forcave Kuds të Gardës Revolucionare Islamike të Iranit (IRGC), Kasëm Sulejmani, nxiste frikë brenda dhe jashtë vendit....