Tema: Serbia

Vulin: Veç kqyrini ushtria e Shqipnisë dhe FSK’ja çka po bajnë...

Minstri i mbrojtjes serbe, Aleksandër Vulin, ka thanë se Serbia do të qëndrojë ‘ushtarakisht neutral” dhe se nuk ka me u ba ‘kurrë pjesë...

Facebook ‘korrigjon’ kufijtë: Serbët të nervozuem, Leskovci iu del në Kosovë

Ka ma shumë se nji muej, qysh kur çdo publikim në Facebook nga Leskovci i Serbisë shenohet sikur asht dërgue nga Kosova. Gazeta serbe “Blic”...

Ky asht fjalimi, i cili çoi në ndërhymje të NATO’s për...

Presidenti i SHBA’ve në përiudhën e luftës në Kosovë, Bill Clinton, para nisjes së bombardimeve kishte mbajtë nji fjalim, me të cilin njoftonte amerikanët...

Ministri i jashtëm gjerman i përgjigjet Serbisë lidhun me ndërhymjen e...

Ministri gjerman i Punëve të Jashtme, Heiko Maas, ka mbrojtë sot përfshimjen e vendit të tij në sulmet ajrore në Serbi gjatë konfliktit të...
hashim thaçi

Thaçi: UÇK’ja në tokë dhe NATO n’hava kapitulluen Milosevic’in

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, tue kujtue 20-vjetorin e bombardimeve të NATO's, ka deklarue se 24 Marsi i vitit 1999 ishte pikënisje e ndalimit...

Politikani serb: Shtabi i destabilizimit të Serbisë gjendet në këtë kryeqytet

Kryetari i Këshillit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, në TV Happy ka folë për kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev,...

A ka nji projekt “Rama” për kufinin Kosovë-Serbi dhe Presidentin e...

Kryeministri i Shqipnisë, Edi Rama, nuk ka asnji kundërshtim ndaj nji kufini të ri midis Kosovës dhe Serbisë. Nuk ka ditë që në Ballkanin...

BE reagon për kërcënimet e Serbisë për ndërhymje në veri të...

Kërcënime për ndërhymje në veri e fjalor i ashpër. Ky ishte diskursi i përdorun kohëve të fundit nga zyrtarë të shumtë serbë. Ministri i Jashtëm i...

Provokim: Tenka serbe në qendër të Preshevës (video)

Nji tenkë serbe ka kalue në qendrën e Preshevës, me vazhdue në drejtim të Muçibabës dhe Gollakut, në vijën kufitare Kosovë – Serbi, transmeton...

Korrigjimi i kufijve – Ky asht qendrimi i Francës

Ambasadori francez në Serbi, Frederik Mondoloni, ka thanë se Franca asht për çdo marrëveshje, tue përfshi edhe korrigjimin e kufijve, nëse do ta zgjidhte...