Tema: Serbia

sabri maxhuni novosella

Sabri Maxhuni: Si i organizoi Serbia Demonstratat e vitit 1981

Sabri Maxhuni (Novosella)     Pas demonstratave të marsit të vitit 1981, erdhën në dyqanin tim në Adapazar të Turqisë, Abdullah Prapashtica, Faton Topalli dhe Osman Osmani. Ata...

Kosova merr masa reciprocitetit kundër Serbisë

Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami ka nenshkru vendimin për masa reciproke kundër Serbisë në fushën e transportit të naftës dhe gazit. Vendimi vjen...

Pazare politike, Palestina kërkoi votën e Serbisë në OKB, në këmbim...

Wikileaks e ka zbulue nji hapësinë të veçantë kërkimi për e-mail’at e Hillary Clinton gjatë kohës sa ajo shërbeu si Sekretare e Shtetit amerikan. Në...
video

Familjarët e të pagjetunve i kerkojnë princit anglez me i ba...

Princi Charles dhe Dukesha Camilla të cilët po qendrojnë në vizitë dy ditore në Kosovë, n'orët e para të ditës së sotme u pritën...

Thaçi: Maqedonia po ban aleancë me Serbinë

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi, në rezidencën e Ambasadës Britanike në Shkup zhvilloi takim me Ministrin Britanik të Shtetit për Europën, David...

Presidenti i zgjedhun Thaçi, i ka 4 elemente për bashkëpunim me...

Presidenti i zgjedhun, Hashim Thaçi ka ba të ditun se sot ka me i propozue katër elemente për bashkëpunimin e ardhshëm mes Kosovës dhe...

Serbia drejt dorëzimit – Kosova n’UEFA

Duket se edhe Serbia po dorëzohet në përpjekjet e saj të pashpresa për të pengu anëtarësimin e Federatës së Futbollit të Kosovës në UEFA...

Nikolic: S’kemi me njoft Kosovën, edhe nëse nuk mundemi me hy...

Kryetari i Serbisë Tomislav Nikolic, ka deklarue në Moskë se Serbia kurrë nuk ka me njoftë pamvarësinë e Kosovës, madje edhe nëse nuk mundet...

Tahiri: Kosova në Bruksel ka me kerkue prej Serbie damshpërblim për...

Kryenegociatorja nga Prishtina për dialogun teknik Prishtinë-Beograd, Edita Tahiri mendon se procedura e zgjedhjeve në Serbi ka me shtye procesin e dialogut. Tahiri përmes linjës...

Kroacia i kthen refugjatët në Serbi, e Serbia i kthen në...

Sot, Kroacia i ka kthye rreth 600 refugjatë në Serbi, ndërsa autoritetet serbe kane për qëllim që këta refugjatë me i kthye në Maqedoni,...