Tema: Serbia

Sulmet kibernetike Kosovës i kanë ardhë prej këtyne vendeve

Krimet kibernetike përbajnë sot nji nga shqetësimet e mëdhaja për sigurinë në krejt botën. Edhe Kosova ka qenë e ekspozueme disa herë nga sulmet kibernetike,...

Ambasadori i Gjermanisë: Presim nga Serbia me pranue gjenocidin në Srebrenicë

Ambasadori i Gjermanisë në Serbi, Thomas Shieb, ka thanë se qëndrimi i Gjermanisë dhe anëtarëve të tjerë të Bashkimit Europian (BE) asht se në...

Bytyqi: Qe kush asht përgjegjës për vrasjen e vllazënve të mi,...

Niëzet vjet ma parë, trupat e Ylli, Agron dhe Mehmet Bytyqi u gjetën në nji varrezë masive në Petrovo Sello të Serbisë. Edhe pse kanë...

Veseli: Serbia ka me u përgjigj për vrasjen e vllazënve Bytyqi...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thanë se kriminelët serb do të përgjigjen para drejtësisë për gjenocidin e kryem në Kosovë. “Ylli, Agroni...

Bullgaria e thirr në raportim ambasadorin serb mbasi Dacic kritikoi kryeministrin...

Ministria e Jashtme bullgare ka thanë sot se ambasadori serb asht ftue në nji takim raportues në ministri të Hanën lidhun me reagimin e...

Dacic: Qe çfarë propozimi po pregaditë SHBA

Ministrin e Jashtëm serb, Ivica Dacic, e ka nervozue deklarata e kryeministrit të Bullgarisë, Bojko Borisov, i cili i ka kërkue shefit të ri...

Engel arsyeton taksën e vendosun, thotë se Serbia duhet me kuptue...

Kongresisti amerikan, Eliot Engel, ka thanë se Serbia duhet me kuptue që Kosova asht shtet i pamvarun dhe se ky shtet i pamvarun ka...

U emnue në vend të Mogherini’t – Josep Borrell, katalunasi që...

Liderët e Bashkimit Europian e kanë nominue Ministrin e Jashtëm të Spanjës, Josep Borrell, si diplomatin ma të naltë të bllokut. Spanjolli pritet me zavendësue...

Serbia reagon mbas rezolutës së Thaçit për Luginën e Preshevës

Drejtori i të ashtuquejtunës, zyre për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Djuric, ka reague mbasi presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ia ka dërgue...

Thaçi: Ky plan i dështoi Serbisë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e quen të dështuem planin për krizë humanitare, derisa thotë se krizë humanitare nuk ka në Kosovë. Ndërkohë, simbas tij,...