Tema: Serbia

Vucic: Provova, nuk dhezi…nuk di çka muj me ba ma shume!

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, ka thanë se nuk mundet me parashikue se çka ka me ndodhë lidhun me zgjidhjen e çashtjes së Kosovës,...

Danas: Serbia e kërcënon Kosovën më pushkë të zbrazët

Rreth takimit të djeshëm të kryetarit të Serbisë, Aleksandar Vucic, në Kralevë me serbët e regjionit, në të cilin duhej me u bisedue për...

DW: Mungesa e mallnave në veri, nji krizë e orkestrueme

Raftet e dyqaneve dhe stendat në tregjet e veriut të Kosovës tashma janë gjysë të zbrazuna. Ky asht reagimi i serbëve lokalë, të cilët...

Zavendësministrja Krasniqi ia përmend UÇK’n Serbisë në takimin e CEFTA, qe...

Gjatë mbledhjes së vendeve nënshkruese të CEFTA's, në qytetin e Vlorës në Shqipni, Kosova ka kundërshtue ashpër Serbinë kur kjo e fundit ju ka...

Ministri serb “vajton” për taksën: Qe sa milionë i kemi humbë

Ministri i Tregtisë së Serbisë, Rasim Ljajic, ka thanë sot se për shkak të vendimit të Kosovës për taksë ndaj produkteve me origjinë serbe,...

Serbia reagon mbas pranimit të kërkesës së Kosovës për aplikim në...

Ministri i Punëve të Mbrendshme të Serbisë, Nebojsa Stefanovic, ka reague menjiherë mbas pranimit të kërkesës së Kosovës për aplikim për anëtarësim në INTERPOL. Komiteti...

Serbia paralajmëron hymjen masive të mallnave serbe në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, asht shprehë sot se qeveria e Serbisë ka me futë mallna serbe në Kosovë – me çdo kusht! Ajo asht...

Ismaili: Nuk blejmë ma infuzione nga Serbia, qe prej cilit shtet...

Ministri i Shëndetësisë, Uran ismaili, ka tregue se asht ndërpre furnzimi me infuzione nga Serbia. Simbas tij, tash Kosova furnizohet nga Gjermania me këto produkte....

Eksperti serb për lahutën: Njohja nga UNESCO nuk na ban pronarë

Trajnimi disaditor “Mbrojtja edhe Trashëgimia Kulturore Jomateriale dhe inventarizimi i saj me bazë komunitetin” po zhvillohet në Ministrinë e Kulturës në Shqipni. Specialistët e fushës,...

Qe kend e fajeson Dacic per deshtimin n’Paris

Nisma e Kancelares Angela Merkel dhe Presidentit Emmanuel Macron, për nji takim n'Paris, në përpjekje me zhbllokue dialogun ndërmjet Kosovës e Serbisë - ka...