Tema: shitja

Nxirren në shitje, mesazhet private te 81 mijë llogarive te Facebook

Hakerët thuhet se kanë komprometue dhe publikue mesazhet private prej të paktën 81,000 llogarive të Facebook. Ata pretendojnë se kanë të dhanat e 120 milionë...

Fillon shitja e kanabisit në mënyrë ligjore, ky asht vendi

Kanada u ba vendi i dytë në botë e cila legalizoi përdorimin e kanabisit. Qe nga legalizimi dhe deri tash u mor me rregullimin e...

Nji lajm i papritun nga Chelsea!

Pronari i Chelsea, Roman Abramovich, e ka punësue nji bankë nga New York, Raine Group, për pregaditjen e shitjes së ekipit, raporton The Sunday...

Rekord në Francë, mbi 100 mijë euro për nji shishe venë

Nji shishe venë e vitit 1774 asht shit në ankand në Francën lindore, për nji shifër rekord prej 103.700 euro. Shishja Vin Jaune (venë e...

E çuditshme për çfarë shume marramendëse asht shit Lamborghini i Papës!

Për 715 mijë Euro u shit Lamborgini i bardhë në pronësi të Papa Françeskut, gjatë ankandit të organizuem të Shtunën në Monte Karlo nga...

E pabesueshme, baba i Nënkryetarit të Kuvendit shet cigare në rrugë...

Në komunën e Leposavic'it thuejse çdo ditë mundeni me pa nji person, të moshuem, teksa shet cigare nëpër rrugët e kësaj qyteze. Bahet fjalë për Miloje Simic, baben...

18-vjeçarja nxjerr në shitje virgjëninë për 1 milion euro, arsyeja ka...

Nji adoleshente ka nxjerrë në ankand virgjëninë e saj në përpjekje me fitue mjaftueshëm para sa me pague studimet, shkruen 'Daily Mail'. 18-vjeçarja, shpreson me...

AKP vazhdon me shitjen e aseteve, aprovon 24 milionë euro për...

Bordi i Drejtorëve i Agjencisë Kosovare të Privatizimit, ka vendos me vazhdue me shitjen e aseteve përkundër që Qeveria e Kosovës ka kërkue që...

Labi e merr nji vendim i cili tash ka me...

Shpeshherë e kemi parë teksa merr akcione për me ndihmue njerëzit në nevojë dhe ato i ka fillue në rrjetet sociale. Por, kësaj here kangëtari...

Del në shitje biografia për Thaçin, zbulone kush e shkruejti (foto)

Presidenti Hashim Thaçi, muej ma parë kishte paralajmërue se asht tue e shkrue autobiografinë e tij e cila do të publikohet shumë shpejtë. Por, tash...