Tema: shitja

Në këtë vend ndalohet shitja e iPhone!

Kompanisë Apple i asht kërkue me ndalue shitjen e iPhone 6 dhe iPhone 6 Plus, në kryeqytetin kinez Pekin. Gazeta publike Ditari i Popullit, ka...
shtepiaaa

Del në shitje shtëpia e Michale Jackson. Qe sa kushton!

Shtëpia luksoze e Michale Jackson sapo ka dalë në shitje për 9,5 milionë dollarë. Villa ndodhet në Las Vegas, Nevada dhe asht e pajisun me...

‘Diamanti i kaltër’ u ble me telefon. Qe për sa milionë...

“Oppenheimer Blue”, diamanti blu ma i madh e ma i bukur i nxjerrë ndonjiherë në ankand, arriti në shitje shifrën rekord të 57.6 milionë...
1-gadafiii

Kush po e shet arsenalin e Muammar Gaddafit!

Koloneli i ndjemë Muammar Gaddafi ka pas nji arsenal të admirueshëm armësh, nji pjesë e të cilave i kishte la n'ari. Mbas vrasjes së tij,...
putiniarmet

Shitja e armeve, këto janë miliardat e Putinit për 2015

Rusia ka eksportu armë në vlerë prej 12,8 miliardë euro gjatë vitit të kaluem, ma shumë sesa kishte parapa në fillim të vitit, informoi...