Tema: shiu

Kqyreni çka ka ba shiu në Gjakovë (foto)

Të reshunat e fundit të shiut kanë shkaktue vërshime në komunën e Gjakovës. Në fotografitë e dërgueme në redaksinë e Klan Kosovës janë vërshue disa...

Kqyreni çka kanë ba ernat e forta n’Prishtinë (foto/video)

Shi dhe erna të fuqishme kanë kaplue Prishtinën para pak çastesh. E kjo nuk ka kalue pa pasoja. Bredhi i vendosun përballë Teatrit Kombëtar asht...

Mos dilni pa çadër, sot ju pret shiu e bora (foto)

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka ba të ditun se gjatë ditës së nesërme moti ka me qenë i ndryshueshëm. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK),...

Ky asht moti i cili ju pret këtë javë

Mbas temperaturave të nalta që u regjistruen ditëve të fundit, situata meteorologjike ka ndryshue, tue ba që kjo javë me vazhdue me mot tipik...

Sylë Tahirsylaj tregon kur ka me ra shi

Eksperti dhe profesori i Meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj, parashikon se as ketë javë nuk ka me pasë reshje shiu. Ai për Kallxo.com tregon se moti në...

Lajme jo të mira për motin (foto)

Sot dhe nesër priten reshjet e shiut dhe ma ftoftë. 21.10-22.10 – Mot ma i ftoftë, kryesisht me vranësina dhe kohë mbas kohe me reshje...

Ikën ditët me diell, fundjava e ftoftë dhe me shi

Deri te Premten mot i ngrohtë, kryesisht me diell, në fundjavë priten reshjet e shiut dhe ma ftoftë. Ditëve të fundjavës, simbas modeleve parashikuese, pritet...

Moti sot me vranësina e reshje të shiut

Gjatë ditës së Mërkurë mbi territorin e Kosovës ka me mbajtë mot kryesisht i vranët dhe me intervale të shkurta me diell. Simbas Institutit Hidrometeorologjik...

Haradinaj viziton Suharekën mbas vërshimeve nga shiu

Kryeministri i Kosovës ka me vizitue nesër komunën e Suharekës. Vizita e tij bahet disa ditë mbas vërshimeve që u ban në këtë komunë nga...

Këto pamje dramatike vijnë nga Beogradi (video)

Përmbytjet që kanë përfshinë kryeqytetin serb pak orë ma parë, ofrojnë pamje dramatike të situatës në qytet. Njerëzit janë përfshi nga paniku tue pa se...