Tema: shiu

Haradinaj viziton Suharekën mbas vërshimeve nga shiu

Kryeministri i Kosovës ka me vizitue nesër komunën e Suharekës. Vizita e tij bahet disa ditë mbas vërshimeve që u ban në këtë komunë nga...

Këto pamje dramatike vijnë nga Beogradi (video)

Përmbytjet që kanë përfshinë kryeqytetin serb pak orë ma parë, ofrojnë pamje dramatike të situatës në qytet. Njerëzit janë përfshi nga paniku tue pa se...

Gjendje e randë në Suharekë, përmbytje mbas reshjeve të shiut (foto)

Në qytetin e Suharekës, reshjet e shiut kanë shkaktue përmbytje të mëdha pothuejse në çdo fshat. Kjo vërehet edhe në disa fotografi të publikueme nëpër...

Ulje e temperaturave, shi dhe vranësina deri në fundjavë (foto)

Ditëve në vijim mot i ndryshueshëm, me diell dhe shi. Temperaturat e ajrit, kanë me pësue ranie të lehtë, por kanë me u luhatë kryesisht...

Mbas nxetësisë së madhe, priten reshje shiu në Kosovë

Dy ditët e para të javës vijuese moti ka me qenë i qëndrueshëm dhe stabil, tue e mbajtë gjendjen termike të pandryshueshëm dhe intervalet...

Sot pritet ma shumë diell se zakonisht, s’përjashtohet edhe shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftue se gjatë të Premtes ka me mbajtë mot me intervale ma të gjata me diell, krahasue me ditët...

Shiu e ‘merr’ lagjen Arbëria (foto)

Mjafton nji rrebesh i shiu dhe rrugët ë Prishtinës mbushën me ujë. Reshjet e shiut që po vazhdojnë me ra në Prishtinë kanë ba që...

Ky asht moti i cili ju pret deri të Premten

Mbi vendin tonë edhe sot ka me mbajtë mot i vrantë dhe i ngrohtë, ka me pasë shi, kurse temperaturat kanë me shënue deri...

S’ka përmisim të motit, shiu nuk ndalet as në fundjavë

Fushat e presionit të ulët që tashma kanë kalue mbi rajon, kanë me mbetë të bllokueme mbi detin e Zi, ku mbi vendin tonë...

Mot me shi edhe sot

Mbi vendin tonë sot ka me mbajtë mot me re, pjesërisht i vrantë dhe me shi. Era ka me qenë e dobët nga veriperëndimi. Temperatura e...