Tema: shiu

‘Kundërmon’ Prishtina, shpërthejnë ujnat e zeza mbas shiut (video)

Reshjet e mëdha të shiut sikur çdo herë edhe sot kanë shkaktue kaos në kryeqytet. Nga shiu i rrëmbyeshëm që po vazhdon me ra ka...
Moti

Deri në fundjavë mot me shtrëngata dhe shi

Fushat e presionit të ulët që tashma kanë kalue mbi rajon, kanë me mbetë të bllokueme mbi Detin e Zi, ku mbi vendin tonë...

Ky asht moti për sot, vranësina e shi

Në vendin tonë pritet qe sot me mbajtë mot i vrantë e me shira lokale. Temperatura e mëngjesit ka me qenë nga 15 deri në...

Ky asht moti, javë me shi dhe shtrëngata

Javë me mot jo stabil dhe me shi, sot shtrëngata ma intensive me shi, nga e marta ma freskët. Mbas valës së të nxetit që...

Ky asht moti i cili ju pret sot

Sot në krejt vendin ka me qenë mot i vrenjtun dhe me shi. Temperatura e mëngjesit ka me u sillë nga 16 deri në 18...

Tërmeti, shiu dhe ylberi, mbrenda nji dite në Tiranë

Sa shumë fenomene natyrore kanë ndodh në vetëm pak momente në kryeqytetin e Shqipnisë. Pak mbas orës 15:00 Shqipnia dhe kryesisht Tirana u godit nga...

Tmerr në Japoni: 141 të vdekun nga vërshimet (video)

Së paku 141 njerëz kanë vdekë si pasojë e vërshimeve që kanë përfshi Japoninë perëndimore mbas të reshunave të mëdhaja të shiut. Kjo asht shifra...

Shiu bllokon magjistralen Prishtinë-Ferizaj

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka njoftue se për shkak të reshjeve të shiut që e kanë përfshi sot nji pjesë të Kosovës, si...

Prej të Mërkurës ngriten temperaturat, sot e nesër me shi

Në parashikimin e motit për pesë ditët e ardhshme, Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka ba të ditun se situata meteorolologjike ka me u stabilizue...