Tema: Shkenca

Seks me barkun zbrazun apo plot? Qe çka thotë shkenca

Egziston dallimi i pabesueshëm në sjelljen e njeriut kur asht i uritun dhe mbasi adht i ngopun. Disa njerëz nji orë para se me...

Shkencëtarët mendojnë se kjo asht femna me trupin ma të bukur…(foto...

Shkencëtarët nga Universiteti i Texasit kanë gjetë se si duhet të duket trupi i përsosun i nji femne. Tue marrë parasysh natësinë, peshën, gjatësinë e...

Keni dhimbje të kresë dhe migrenë pa arsye, qe përse u...

E kishit mendue ndonjiherë se arkitektura brutaliste, betoni i shumtë që gjendet në çdo cep të vendit, mundet me qenë tue u shkaktue dhimbje...

Sa duhet me zgjatë seksi? Shkenca e ka nji përgjigje (foto...

Nganjiherë, nji akt seksual mundet me zgjatë shumë, por nganjiherë mundet me qenë shumë i shkurtë. Shumë prej neve jemi kurrreshtarë me dijtë se...

E vërteton shkenca: S’ka asgja ma të mirë se seksi në...

Nuk ka asgja ma të mirë, se seksi për me fillue nji ditë të mbarë. Tashma, kjo teori mbështetet edhe shkencërisht. Ka qenë pikërisht Debby Herbenick,...

Ky studim ju kallxon qysh me luftue depresionin

Studim ma i ri ka zbulue se kosi mundet me trajtue depresionin. Ai përmban bakterin probiotik laktobacilus. Eksperimentet tek mijtë kanë kallxue se ky ‘bakter i...

E provueme shkencërisht, femnat ‘i lshon shpirti’ për çokollada (video)

Simbas nji studimi, çokollada asht ushqimi ma i preferuem për femnat. Mendohet se ky i mban larg stresit dhe anktheve.

E zbulon shkenca, kjo asht femna me trupin ma të bukur...

Shkencëtarët nga Universiteti i Texas kanë gjet se si duhet të duket trupi i përsosun i një femne.   Tue marrë parasysh naltësinë, peshën, gjatësinë e...

Shkenca vërteton diçka të jashtëzakonshme për fëmitë e parë të lindun

Simbas nji studimi të fundit, fëmitë e lindun të parët janë ma të mençun se vllaznit dhe motrat ma të vogla. Ekonomistët te Universiteti Edinburgh thojnë...