Tema: shneta

Qysh me i humbe 10 kg per 10 dite (video)

Pija rekomandohet me u pie para gjumit, dhe thuhet se asht shume e efektshme ne humbje peshe. Ma s'pari, e grini magdanozin, e mandej ja shtoni...

Dalin pamjet: Edi Rama në gjendje të vështirë në aeroplan (foto)

Sot asht dita e 4'të që Edi Rama asht "zhdukë", nuk del askund. SYRI.net shkruejti mbramjen e djeshme se Edi Rama asht shtrue në nji...

Birra asht e mire per shnet!

Birra asht njana ndër pijet e pelqyeme alkoolike në krejt botën. E për fat të mirë të miliona njerëzve, birra me gjase ka edhe...

Ushqimi ma i shnetshëm në botë. Qe cilat smundje i parandalon!

Kikirikat janë nji burim i shkëlqyem me proteina, vitamina, minerale dhe përbamës bimorë. Përfitimet e tyne janë të pafundme, prandaj duheni me i shtue...

Zbulim interesant – Qysh e mbron zemrën vaji i ullinit

Kur njeriu ushqehet, në gjakun e tij rritet niveli i nji proteine qe njihet si apolipoprotein A-IV, e cila luen nji rol të randësishëm...

Fiq i thatë me vaj ullini – Magjia 40-ditore për shnetën!

Në shumë vende bregdetare të zonës së Mesdheut, njerëzit betohen për të mirat që vijnë nga nji kurë e thjeshtë dhe shumë e shnetshme. Bahet...

Dietologia: Hani, këto ushqime janë të shnetshme për sytë tuej

Nji dietë e balancueme asht çelësi për nji shëndet të mirë dhe nga ky rregull nuk bajnë përjashtim as sytë. Frutat, perimet, por edhe peshku...

Dita e Diabetit, s’ban me i huq këto këshilla qysh me...

14 Nandori në krejt botën njihet si ‘Dita Botnore e Diabetit’, kur të gjithë duhet me tregue ma shumë kujdes dhe vëmendje ndaj kësaj...

Hani sa ma shumë kungull, zbuloni çuditë për shnetën tuej

A e dini se kungulli asht nji perime që përmison ndjeshëm shëndetin tuej. Ma poshtë kemi me listue disa arsye se përse ju duhet me...

Ndotja e ajrit, rrezik për shnetën dhe jetën e fëmive

Niveli i naltë i ndotjes së ajrit shihet si rrezik potencial për shnetën, por edhe jetën e njeriut. Kjo ndotje, shihet si rrezik potencial për...