Tema: Shpend Ahmeti

Protestë kundër vendimit të Shpend Ahmetit

Pronarët e kiosqeve të Prishtinës për të dytën herë mbrenda javës ia kanë nxanë derën kryetarit të komunës, Shpend Ahmeti. Ata dhe njiherë kanë...

Ahmeti ja thotë n’sy Haradinajt: S’i kemi votat me të rrxue

Kryeministri Ramush Haradinaj dhe kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, sot kanë nënshkrue memorandumin për jetësimin e projektit “Prishtina e Re” Mbas kësaj çashtje, Haradinaj dhe...

Haradinaj e Ahmeti nënshkruejnë Memorandum Bashkëpunimi për projektin ‘Prishtina e Re’

Qeveria e Kosovës dhe Komuna e Prishtinës sot kanë nënshkrue nji Memorandum Bashkëpunimi për “Prishtinën e Re”. Kryeministri i Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe...

Çfare gabimi paska ba n’Berlin Avni Arifi, qe Shpend Ahmeti e...

Shpend Ahmeti tha se takimi i msheft n'Berlin që Avni Arifi ka ba me palën serbe, ka me ju faturue Ramush Haradinajt. Ahmeti, ne RTV...

Anulohet takimi i Haradinajt me Ahmetin

Gjykata Kushtetuese sot e ka shpallë anti-kushtetues Ekipin Negociator për dialogun me Serbinë, të kryesuem nga Shpend Ahmeti e Fatmir Limaj. I menjihershëm ishte reagimi...

Mbas vendimit të Gjykatës për Ekipin Negociator si antikushtetues, Ahmeti e...

Mbas vendimit të Gjykatës Kushtetutese tue shpallë Ekipin Negociator në krye me Limajn dhe Ahmetin antikushtetues, kryetari i PDS, Shpend Ahmeti, ka thanë se...

Ahmeti: Krejt kane me pague per parking!

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thanë se tashma secili vend-parking që asht në rrugë publike, ka me u ba  me pagesë...

Ahmeti flet mbas takimit me Isa Mustafën, tregon se për çka...

Kryetari i Partisë Social Demokrate asht deklarue mbas takimit që zhvilloi me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ku u diskutue rreth...

Takimi mes Isa Mustafës dhe Shpend Ahmetit, ky asht njoftimi i...

Kryetari i LDK's, Isa Mustafa, dhe ai i PSD's, Shpend Ahmeti, kanë pasë me u takue ditën e nesërme. Por ky takim asht shty me...

A u ftue Shpend Ahmeti në takimin Kurti – Mustafa për...

Rrximi i Qeverisë ishte temë diskutimi i takimit të sotëm mes kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurti, dhe të kryetarit të LDK's, Isa Mustafa. Lajmi.net e...