Tema: shpendi

Konfirmohet: Shpendi ka me qenë bashkëkryesues në dialog me Limajn

Anëtari i kryesisë së PSD's, Zgjim Hyseni ka konfirmue se me draft-rezolutën që planifikohet me u votue në Kuvendin e Kosovës lidhun me dialogun...

Shpendi intervistohet për dëbimin e 6 gylenistëve nga Kosova

Komisioni hetimor parlamentar në lidhje me ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq ka me mbajtë nesër takim, në të cilin ka...

Shpendi vjen me nji kërkesë për patrullimin policor në Prishtinë

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka kërkue me pasë shtim të patrullimit të Policisë në kryeqytet. Ai ka reague mbas dy aksidenteve që ndodhën sot...

Fitorja i reagon Shpendit: E ke tregue etjen për pushtet!

Deputetja e Vetëvendosjes, Fitore Pacolli ka reague mbas shkarkimit të dy drejtorëve të këtij subjekti nga kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti. Përmes nji postimi në...

Shpendi ja ban ‘bllok’ VV’s në Prishtinë, shkarkon dy drejtora të...

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka shkarkue nga pozita e drejtorit të shëndetësisë Arben Vitinë dhe Nora Kelmendin nga Drejtoria e Kadastrit, të dy...

A ka diskutime për nji koalicion PDK-PSD në Prishtinë? Flet Ahmeti

Lideri i Partisë Socialdemokrate dhe njiherit Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti asht deklarue në lidhje me raportimet për nji koalicion të mundshëm PSD-PDK në...

Drejtori i AKI’s mbështet drejtësinë në rastin e te birit (video)

Për nji javë ishte emni ma i përfolun në mediat kosovare për nji vepër që dyshohet i biri i tij. Mirëpo, drejtori i Agjencisë së...

A po e mbron Prokuroria djalin e Shpend Maxhunit?

Prokuroria e Shtetit ka nis nji ndërmarrje për me shfajësue Shpëtim Maxhunin, djalin e Shefit të AKI’s, të cilit i ishte gjet armë e...

Kërkohet dorëheqja e Shpend Maxhunit mbas ‘skandalit me djalin e tij’

Në orët e vona të datës 13 Tetor të këtij viti, Policia e Kosovës e ka ndalë nji veturë të tipit “Golf”. Në veturë kanë...

PSD i bashkohet ekipin te Limajt në Bruksel? Flet Shpendi (foto)

Kryetari i Prishtinës, njiherësh lideri i PSD's, Shpend Ahmeti ka zhvillue nji takim me kryetarin e Nismas Social Demokrate, Fatmir Limaj. Në nji prononcim te...