Tema: shperthimi

Pamje spektakulare të shpërthimit të vullkanit ma të naltë n’Europë (video)

Publikohen pamjet spektakulare të shpërthimit të vullkanit ma të naltë të Europës. Shpërthimi në malin e Etnas në Itali nisi në kraterin jug-lindor dhe në...

Shpërthim me bombë në Francë, 8 persona të plagosun

Tetë persona kanë mbetë të plagosun nga nji shpërthim me bombë në Lyon të Francës. Mësohet se shpërthimi ndodhi rreth orës 17:30, në rrugën “Victor...

Momenti dramatik kur shpërthen jahti, nji i vdekun dhe dy të...

Ky asht momenti dramatik kur jahti shpërthen dhe ia merr jetën nji burri dhe plagosen dy të tjerë. Shpërthimi i fuqishëm ndodhi mbasi tre punëtorët...

NASA zbulon nji shpërthim të madh të meteorit

Simbas agjencisë “NASA”, nji objekt i madh dhe i zjarrtë ka shpërthye në atmosferën e planetit tonë në Dhetor të vitit të kaluem. Ky shpërthim...

Zbardhen detaje të reja nga shpërthimi i bombës në veri të...

Kanë dalë në dritë detaje të reja nga shpërthimi në mëngjesin e sotëm në veri të Mitrovicës, ngjarja ka ndodhë afër nji qendre të...
Podujeva

Shpërthen granata mbrenda nji shtëpie në Podujevë, tre persona të lënduem

Tre persona janë lëndue në Podujevë si pasojë e shpërthimit të nji granate dore. Këtë për lajmi.net e ka konfirmue zadhanësja e Policisë për rajonin...

Kjo asht gjendja e të lënduemve nga shpërthimi në Ratkoc të...

Nji shpërthim i bombolës së gazit në restorantin “Te Dollari” në Ratkoc të Rahovecit ka shkaktue panik. Shpërthimi ka qenë shumë i fuqishëm, saqë i...

Katër të vdekun nga shpërthimi në qendër të Parisit

Zyrtarët kanë njoftue se katër persona, përfshi dy zjarrfikës, kanë ndërrue jetë mbasi nji shpërthim shkaktoi zjarr të madh në nji furrë buke në...

Shpërthim i fuqishëm në Paris (foto)

Policia e Parisit thotë së ka shumë të lënduem nga nji shpërthim në qendër të Parisit si pasojë e nji rrjedhje të dyshuem gazi...

Shpërthen vullkani, kqyrini pamjet spektakulare (video)

Vullkani aktiv, “Popocatepetl”, që ndodhet në Meksikën Qëndrore, ka shpërthye mbramjen e së Shtunës tue përhapë hinin në nji rreze prej 2 kilometra. Kamerat kanë...