Tema: shqipni

Jepet alarmi: Të rijtë n’Shqipni po preken nga smundjet seksuale, madje...

Vitet e fundit, numri i te rijve n'Shqipni qe po preken nga smundjet sekualisht te transmetueshme po rritet shume. Edhe pse n'Shqipni nuk ka te...

Qarkullimi i autobusave të ndaluem nga Shqipnia – Ky asht njoftimi...

Ministria e Infrastukturës kishte ndalue sot qarkullimin e autobusave të Shqipnisë, për shkak se leja e dhanë simbas tyne ishte keqpërdorë në vazhdimësi. E të...

Tetë autobusëve nga Shqipnia nuk iu lejue hymja në Kosovë, Lekaj...

Tetë autobusëve të linjës Kosovë- Tiranë nuk iu asht lejue me kalue pikën kufitare në Morinë mëngjesin e sotëm. Ata kanë mbetë të bllokuem...

Kqyreni villën e Enver Hoxhës, me bazen dhe me tunel që...

Nji gazetar i prestigjiozes “The Guardian”, ka viztue shtëpinë e ish- diktatorit Envr Hoxha, ku përveç që ka mbetë i mahnitun me komoditetin që...

“Bild”: Si i manipulon mafia votimet n’Shqipni

Peter Tiede A lejohet të hyjë në BE ky vend? Shqipëria e dëshiron, Brukseli nuk ka gjë kundër- dhe Gjermania e mbështet në parim çeljen...

Cakaj shkakton tërmet në MPJ’n e Shqipnisë

Ministri i Punëve të Jashtme i Shqipnisë, Gent Cakaj, ka shkarkue nga detyra me dheta diplomatë e konsuj nderi. Këto shkarkimi, Cakaj asht tue i...

Shkrimi i plotë i BILD: Qe qysh i manipulon mafia votimet...

Nga Peter Tiede A lejohet të hyjë në BE ky vend? Shqipëria e dëshiron, Brukseli nuk ka gjë kundër- dhe Gjermania e mbështet në parim...

Kreu i NATO’s, Stoltenberg, mbërrin në Rinas, takim me Xhaçkën n’aeroport

Sekretari i Përgjithshëm i NATO, Jens Stoltenberg, ka mbërri në aeroportin e Rinasit. Ai asht prite nga Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka dhe ka...

Sekretari i NATO’s në Tiranë

Sekretari i përgjithshëm i NATO's, Jens Stoltenberg, sot viziton Shqipninë. Mësohet se Stoltenberg arrine mbasdite në aeroportin “Nana Tereze”, ku e pret ministrja e Mbrojtjes,...

Moment i tutshëm, tërmeti lekund shtëpinë në Korçë (video)

MAPO ka sigurue nji video nga momenti kur Korça në Shqipni goditet nga tërmeti me magnitudë prej 5.3 ballë të shkallës rihter. Në video duket...