Tema: shqipnia

“Histori nga Albanistani”, Corriere della Sera “nxin” faqet për Shqipninë

Trafiqe dhe tregime nga “Albanistani”. Kështu titullohet artikulli i botuem sot në gazetën italiane “Corriere della Sera”, ku trajtohen lidhjet e Shqipnisë me drogën,...
thaci-portret

Presidenti “kërcënon” BE’n: Liberalizoni vizat për Kosovën, ose na dijmë çka...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka dërgue nji mesazh Bashkimit Europian (BE) se nëse procesi i liberalizimit të vizave nuk ndodhë frik për...

Rama: Bashkimi mes Shqipnisë dhe Kosovës nuk asht plan B, por...

“Për mua Kosova është pjesë e Shqipërisë. Të tjerat janë çështje të Ramushit”. Kështu ju përgjigj kryeministri Edi Rama deklaratave të homologut në Prishtinë...

Alarmante: Nji e treta e shqiptareve te Shqipnise ne burg per...

  Monitor Shqipëria është një vend ku lajmet nga kronika nuk mungojnë thuajse asnjë ditë, me burrin që vret gruan, të mitur që abuzohen seksualisht, vjedhje,...

BBC sjell fotot spektakulare nga Shqipnia: Qysh janë transformue bunkerat? (foto)

Fiksimi i mediave të hueja me historinë e bunkerave në Shqipni nuk po ndalet. BBC publikoi të Hanën disa foto nga bunkerat shqiptarë. Fotot janë ba...

Haradinaj prin me pagën 2950 eurosh në rajon, qe lista e...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe ai i Shqipnisë, Edi Rama, marrin pagat ma të nalta në rajon, ndërkohë kryeministri me pagën ma të...

Krejt Ballkani dështon në luftën ndaj korrupcionit

Raporti i organizatës, Transparency International, mbi shkallën e korrupcionit në botë, e ka radhitë Shqipninë në vendin e 99't, ndryshe nga nji vit ma parë...

Hidhet shorti për “Eurovision”, qe kur ka me u prezentue Shqipnia...

Asht hedhë shorti për garën europiane të kangës “Eurosong”, e cila do të mbahet në Tel Aviv. Shqipnia ka me garue në natën e dytë...

A e përkrah Rama opcionin e rishikimit të kufijve?

Kryeministri Edi Rama u dekretue ministër i Jashtëm nga presidenti i Shqipnisë, Ilir Meta. Dekretimi konsiderohet si rast i veҫantë, simbas njoftimit të presidencës,...

Bullgarët blejnë Telekomin e Shqipnisë për 50 milionë euro

Shitja e kompanisë së telefonisë mobile “Telekom Albania” asht finalizue për 50 milionë euro te shoqnia “Albania Telecom Invest AD”, me akcionerë biznismenin e...