Etiketim: shqipnia etnike

Te Fundit

Mali i Zi kërcënon Serbinë me mekanizma të NATO’s, Dacic: Thirreni edhe UÇK’n

Deklarata e Ministrit të Jashtëm malazez Serdjan Darmanoviq se ekzistojnë mekanizma brenda NATO-s që Mali i Zi mund të përdorë nëse vlerësohet se ekziston...

Vjosa Osmani edhe njëherë kundër LDK’s

Vendimit për heqjen e masave të reciprocitetit ndaj Serbisë i ka reaguar edhe kryeparlamentarja Vjosa Osmani.Bashkëpartiakja e kryeministrit Hoti ka thënë se “Ta quash...

Coronavirusi: Çfarë ndodh nëse nuk do të funksionojë asnjë ilaç kundër tij?

Nga Heather Catt & Arpana Verma “The Conversation”Aktualisht nuk ka një kurë të njohur ndaj Covid-19, dhe rezultatet e testeve të hershme klinike të...