Tema: shqiptaret

Vucic mbron Brnabic’in: Ka mendue në udhëheqjen e Kosovës, jo në...

Kryetari i Serbisë, Aleksandar Vucic, ka vletrësue sot se kryeministrja Ana Brnabic nuk ka folë për popullin shqiptar në tanësi kur ka folë për...

Këta janë shqiptarët që dyshohen për kontrabandë në bashkëpunim me serbët...

Akcioni i IPK’s mëngjesin e sotëm në bashkëpunim me Policinë e Kosovës , ka hasë në nji rezistencë të armatosun në veri të Mitrovicës,...

Vucic: Shqiptarët kanë me i sulmue serbët nëse nuk ndodhë kjo...

Nëse Prishtina shfuqizon taksat, unë kam me dhanë ma të mirën derisa të jem president i Serbisë për me gjetë nji zgjidhje, deklaroi sot...

Në Holandë ankohen: Shqiptarët na kanë pushtue me drogën (foto)

Shqiptarët duket se kontrollojnë tregun e drogës në Holandë. Kjo vërtetohet edhe në nji operacion të Policisë Holandeze, e cila ka zbulue nji laborator ku...

Mediat daneze: Shqiptarët e Shqipnisë, 18 orë në kamiona për me...

Mediat europiane vazhdojnë me shkruejt me “zell” për problematikat që ata hasin me shqiptarët. Mediumi gjerman “Bild” ngriti shqetësime për realitetin në Shqipni, mediat...

Dhunimi i dy shqiptareve (njana 16 vjeçe) nga ushtarët serbë (emnat)...

Forcat serbe, ushtarake dhe policore, besohet se gjatë luftës në Kosovë i kanë dhunue rreth 20 mijë çika dhe gra shqiptare. Për këto dhunime gati...

Vulin ofendon ambasadorin amerikan: Le ta mshelë gojën…

Parada ushtarake në Nish ishte nji mesazh i qartë për të gjithë miqtë dhe anmiqtë, çdokush duhet me pa ashtu siç dëshiron, ka thanë...

Vulin nuk ndalet tue provokue për shqiptarët, qe çka thotë tash

Ministri i mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, ka thanë se paralajmërimin për padi ndaj tij për atë se shqiptarët e Kosovës i ka quejt...

Bllokohet furra shqiptare në Beograd nga serbët (foto)

Disa serbë kanë bllokue nji furrë, pronë e shqiptarëve në Borçë të Beogradit.. Me letra që mbajnë hartën e Kosovës nën flamurin serb asht mbushë...
Drilon Gashi

Teologu Drilon Gashi: Personave që kanë shkue në Siri iu asht...

Teologu Drilon Gashi ka thanë se personave të kthyem nga vatrat e luftës nga Siria dhe Iraku duhet me iu mundësue me u riinkuadrue...