Tema: simbolet

VV me “avazin” e vjetër: Nuk i respektojmë simbolet e Kosovës…

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Liburn Aliu, ka thanë se partia e tij nuk i respekton simbolet e shtetit të Kosovës, prandaj për këtë...

Serbia e humb betejën në Bruksel, përfaqësuesit kosovarë i mbrojnë simbolet...

Serbia vazhdon ta ‘sulmojë’ në çdo mundësi që i vjen shtetin e Kosovës. Nji gja e tillë ka ndodhë së fundmi me ankesën e...

A i besoni fatit, shihni këto simbole interesante të shteteve dhe...

Çdo kulturë dhe vend ka simbole dhe praktika ku ata besojnë se sjellin fat. Kulturat çdo ditë ndryshojnë dhe evoluojnë dhe këto bukuri fati mbartin...

Kosovës i kërkohet me heq dorë prej simboleve shtetnore për garën...

Kosovës i kërkohet me heq dorë prej simboleve shtetnore për garën në Rusi, në të kundërtën nuk i lejohet me marr pjesë si shtet...

Veseli në Deçan: Kosovën s’mundemi me ja lanë atyne që nuk...

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli gjatë nji tubimi elektoral në Deçan ka thanë se më 11 Qershor PDK duhet m'u dyfishohet...

Majlinda qet në shitje simbolet e RIO’s për m’i ndihmue fëmitë...

https://www.youtube.com/watch?v=wa6RMEhHGJ0

Projektligji për Ushtrinë parasheh edhe ndryshim të simboleve (dokument)

Simbas projektligjit të ri për FSK'n të cilin Presidenti Hashim Thaçi i dorëzoi, Kryeparlamentarit Kadri Veseli, parashihet edhe ndryshimi i simboleve. Në Projektligjin i cili...