Tema: smundjet

E pabesueshme, por e vërtetë: Sperma i shnosh këto smundje!

Terapia e spermës konsiston në gëlltitjen e spermës së nji mashkulli të shëndetshëm me shumë se dy herë në javë, tue përfitue për shëndetin...

Mjekët për ndërhymjet estetike: Shqiptarët te ekspozuem ndaj smundjeve!

Trendi i vajzave të reja dhe jo vetëm për me zbehë rrudhat në fytyrë apo për me zmadhue pjesë të ndryshme me 'lifting' apo...

“Dhuratë nga Zoti”, bima që thuhet se shnosh mbi 100 smundje!

Chaya asht nji bimë që e ka orgjinën nga Meksika. Edhe pse jo e njoftun shumë, bima ka benefite të pabesueshme për shnetën. Qe disa...

Receta me hudra që shnosh nji numër të madh smundjesh

Ky ilaç asht i aftë me i luftue ma shumë se 100 smundje për shkak të fuqisë anti-inflamatore që ka. Ju mundeni me dyshue në...

Ma efikas se çdo ilaç tjetër!

Bllokimi i arterieve nga toksinat asht nji problem shqetësues shumë i madh. Kimikatet dhe yndyrnat po ashtu janë shumë të damshëm që ndikojnë në...
Joshinori Ohsumi

Nobelisti japonez: Ngjinimi shnosh shumë smundje

Fituesi i Nobelit, japonezi Joshinori Ohsumi tregon se si pastrohet trupi nga qelizat e panevojshme gjatë Ramazanit. Shkencëtari japonez, Joshinori Ohsumi, ka zbulue programin e...

E thotë shkenca: Nji vo në ditë mban larg smundjet e...

Ka qenë nji reklamë e famshme në vitet 1950, edhe pse ma vonë u ndalue mbasi nuk promovonte dietë të balancueme. Por studiuesit thonë se...

Receta me hudra, që shnosh nji numër të madh smundjesh!

Ky ilaç asht i aftë me i luftue ma shumë se 100 smundje për shkak të fuqisë anti-inflamatore që ka. Ju mundeni me dyshue në...

Pse injorohen ‘smundjet e varfnisë’ që prekin mbi 1 miliard njerëz

Më shumë se 1 miliard njerëz në mbarë botën janë të infektuar me ‘sëmundjet e varfërisë’. Këto kushte prekin në mënyrë joproporcionale më të...

Besoni apo jo, por sperma shëron këto smundje!

Terapia e spermës konsiston në gëlltitjen e spermës së nji mashkulli të shëndetshëm me shumë se dy herë në javë, tue përfitue për shëndetin...