Tema: smundjet

Kepa, ilaçi i lashtësisë – për luftimin e nji sërë smundjesh

E tregtueme nga egjiptianët që 3500 vjet para lindjes së Krishtit, kepa ka simbolizue përjetësinë për shkak të formës së saj rrethore. Nji kepë e...

Smundjet që rrezikoni, nëse qëndroni ulun 8 orë në ditë!

Pothuejse pjesën ma të madhe të ditës e kalojmë ulun, qoftë tue punue në kompjuter, tue pa Tv, ose tue pi gjatë me miq,...

Bani sa ma shumë seks, qe çfarë smundjesh shnosh…(kujdes, foto +18)

Shkencëtarët n’Universitetin e Bristolit për 10 vjet kanë studiue ndikimin e seksit në shneten e njeriut. Gjatë hulumtimit arritën në disa rezultate interesante dhe këto...

Smundjet e zemrës te moshat e reja, simptomat që nuk duheni...

Simbas nji studimi të udhëhequn nga Shkolla e Shëndetit Publik në Yale, çikat e reja të cilat raportojnë simptoma të tilla si vështirësi në...

Bima që i kuron mbi 100 smundje!

Chaya asht nji bimë që e ka orgjinën nga Meksika. Edhe pse jo e njoftun shumë, bima ka benefite të pabesueshme për shnetën. Qe disa...

A e dini efektin e mrekullueshëm që ka nji shegë në...

Të mirat që vijnë nga konsumimi i shegës janë të provueme shkencërisht. Të dhanat shkencore thojnë se kur hani shegë çdo ditë do të ulni...

Bima që i shnosh mbi 100 smundje – “Dhuratë nga Zoti”

Chaya asht nji bimë që e ka orgjinën nga Meksika. Edhe pse jo e njoftun shumë, bima ka benefite të pabesueshme për shnetën. Qe disa...

Qe çka i ndodh trupit tuej nëse hani disa bajame gjatë...

Bajamet përmbajnë shumë vitamina dhe elementë të tjerë që ju ndihmojnë të jeni të shnetshëm dhe të bukur njikohësisht. Qe çka i ndodh trupit tuej...

10 smundjet që shnoshen tue ba seks (foto +18)

Shumë prej nesh kemi ndigjue për dobitë që merr trupi nga marrëdhaniet intime. Duket se marrëdhania seksuale mundet me ndikue edhe në shnoshjen e disa...

Me sodën e bukës mundeni me ba mrekulli!

Soda e bukës asht nji përbamës që ka shumë benefite për shnetën tonë, nga heqja e gripit dhe të ftoftit deri te higjena orale...