Tema: studimi

Pse nuk duhet me ndejt gjatë në dush? Studimi ka me...

Studiuesit kanë arritë në përfundimin se njerëzit që lahen shpejt janë ma të lumtun dhe ma pak të vetmuem. Simbas studimeve, këta njerëz nuk e...

A e dashunoni përnime partnerin tuej apo diçka tjetër te ai?...

Me gjetë dashuninë e vërtetë në ditët e sotme asht ba edhe ma e vështirë. Kjo për shkak se ndikojnë shumë faktorë të jashtëm...

Ju që jeni të “smutë” mbas selfie’ve, duheni me pasë kujdes...

Fiksimi mbas fotove ‘selfie’ asht shej e nji problemi mendor, paralajmërojnë ekspertët. Ato munden me kallxue probleme psikologjike apo shqetësime lidhun me persona të...

Studimi: Gratë e bukura kanë ma pak fat në dashni

Nëse je tërheqëse, mundesh me gjetë veten të rrethueme nga burra që duen me çdo kusht me qenë me ty, por jo me krijue...

Interesante: Studimi tregon se kujtimet e zhdukuna munden me na u...

Llazerat munden me i rizgjue kujtimet e humbuna. Simbas nji studimi të disa shkencëtarëve nga Universiteti i Columbias, kujtimet në fakt nuk zhduken, por...

Nuk jane vetem kosovaret qe po ikin, edhe amerikanet po ikin...

Nji e treta e amerikaneve te lindun aty, po mendojne me ike prej Amerike dhe me jetue diku jashte. Hulumtuesit prej Universitetit te Kent'it ne...

Sa seks ban nji njeri gjatë tanë jetës?! (foto +18)

Rebook ka krye nji punë të vështirë për krejt. Në studimin e fundit, specialistët e tij tregojnë se sa kohë nga jeta jonë shpenzojmë...

Ky studim ju befason, njerëzit qe harrojnë – janë intelegjent!

Nji studim i botuem në Qershor të vitit 2017, në 'Neuron', konstaton: "me i harru disa gjana domethane se truni yt asht thjesht tue...

Studim nga Universiteti i Chicago’s: Ndotja e ajrit, vrasësi numër 1...

Ajri i ndotun ka dalë me qenë ma i rrezikshëm për shëndetin se pimja e duhanit, nga dora e parë, thotë studimi nga Indeksi...

Me apo pa mjekër, befason ky studim për burrat ma tërheqës!

Asht zyrtare, burrat me mjekër janë ma tërheqës. Ky asht rezultati i nji studimi në 'Journal of Biology Evolutionary' që i kërkoi 8.500 grave me vlerësue...