Tema: takimi

Haradinaj zbulon detaje nga takimi sekret në Berlin

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folë rreth takimit të msheftë të Berlinit, tue zbulue detaje nga ky takim. Ai asht shprehë se ky takim...

Presidenca “godet” Haradinajn: Ekipi Negociator negocion, takimet e mshefta nuk e...

Dje në Berlin të Gjermanisë asht mbajtë nji takim midis Kosovës dhe Serbisë nën mbikëqyrjen e BE, Gjermanisë e Francës. Zyra e Presidentit të Kosovës...

Edhe kabineti i Macron’it e konfirmon anulimin e Samitit të Parisit

Kabineti i presidentit të Francës, Emmanuel Macron, konfirmoi se takimi midis përfaqësuesve të Kosovës dhe Serbisë, i planifikuem të mbahet në Paris me 1...

Merkel, Macron dhe Conte vazhdojnë mbledhjen në barin e hotelit me...

Këshilli Europian përfundon në dy të mëngjesit, por puna vazhdon përpara nji birre për kryeministrin Giuseppe Conte, presidentin francez, Emmanuel Macron, dhe kancelaren Angela...

Kush asht gjermani që ndërmjetësoi takimin në Berlin mes Kosovës dhe...

Jan Hecker, këshilltar për Politikë të Jashtme i kancelares gjermane, Angela Merkel ka udhëheqë takimin e djeshëm në Berlin mes palës kosovare dhe asaj...

Darkë e msheftë në Berlin për Asociacionin me kompetenca egzekutive?

Dialogu për normalizimin e marrëdhanieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë asht kritikue në vazhdimësi për mungesë transparence. Jo rrallëherë asht aludue edhe për takime të...

Palmer mbledh në takim liderët e shtetit, opozitën dhe përfaqësuesit serbë...

Zavendës-ndihmësi i Sekretarit të Shtetit Amerikan, Matthew Palmer, i ka mbledhë në takim përfaqësuesit e koalicionit qeveritar, ata të opozitës si dhe ata të...

Dalin detaje të reja: Qe çka ka me kërkue Haradinaj në...

Zyra e Kryeministrit ka dhanë detaje për takimin që Haradinaj ka me pasë nesër me Kancelaren Gjermane, Angela Merkel. Aty asht ba e ditun që...

Zbulohet çka ju tha Presidenti Thaçi delegacionit francezo-gjerman

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, priti sot këshilltarët diplomatikë të presidentit Macron dhe kancelares Merkel. “Thaçi u uroi mirëseardhje dhe mirëpriti angazhimin francezo-gjermanë...

Presidenti Thaçi në takim me delegacionin francezo-gjerman, mediat nuk lejohen

Ka fillue takimi në mes të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, me delegacionin francezo-gjerman. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritë me mëngjes delegacionin francezo-gjerman,...