Tema: taksa

Shokon Haradinaj, kallxon pse po e mban taksën! (video)

Ka qenë tejet befasues sot kryeministri Ramush Haradinaj në konferencën për media. Në nji nga pyetjet e gazetarëve se a qëndrojnë kritikat ndaj tij, se...

Vucic: Prishtina s’ka me heq taksën, qe çka pritet me ndodhë

Presidenti serb, Aleksandar Vucic, tha sot se asht e qartë se Prishtina nuk ka me heqë taksën mbi produktet serbe në periudhën e fundit...

PSD e ban të qartë: Nuk e ndihmojmë PDK’n me rrzue...

Bashkëdrejtuesi i Ekipit Negociator për dialogun me Serbinë, Shpend Ahmeti, ka reague lidhun me parashikimet që janë ba kohëve të fundit për përfshimjen e...

Mogherini: Pa u heqë taksa, dialogu nuk mundet me vazhdue

Përfaqësuesja e Naltë e Bashkimit Europian për politikë të Jashtme, Federika Mogherini, ka thanë sot se asht e pamundun me vazhdue dialogu Kosovë-Serbi. Mogherini ka...

Haradinaj: Nëse e ndigjojmë Serbinë me heq taksën, qe çka na...

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka thanë sot se taksa nuk asht mirë të hiqet, nëse Kosova fillon me shkue mbrapa dhe m’i tërheq...
Mimoza Kusari -LIla

“Taksa asht kthye në shantazh, nuk asht patriotizëm”

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila, thotë se taksa ndërmjet partnerëve të koalicionit asht kthye në nji shantazh, tue shtue se kjo nuk asht patriotizëm. “Taksa...
Ramush Haradinaj

Haradinaj flet nga Gjermania, jep nji propozim të ri për taksën!...

Kryeministri i Republikës, Ramush Haradinaj, së bashku me zavendësin e tij, Behgjet Pacolli, kanë folë para mediave mbas konferencës në Munich të Gjermanisë. Shefi i...
zenun pajaziti

PDK ka prezentue qëndrimin për taksën

Deputeti i PDK's në Kuvendin e Kosovës, Zenun Pajaziti, thotë se propozimi i Veselit, duhet të merret seriozisht nga partnerët e koalicionit qeverisës, në...

Kryeministri ia thotë n’sy këtë gja Hahn’it

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, asht takue sot me eurokomisonerin Johanes Hahn, në Munchen të Gjermanisë, ku po marrin pjesë në Forumin...

Haradinaj takohet me komisionerin Hahn, çka u tha për taksën dhe...

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka zhvillue nji takim me komisionarin e BE, Johanes Hahn. Postimi i Haradinajt: Kosova është e përkushtuar që të jetë partnere...