Tema: terroristi

Ky po mendohet se asht terroristi i sotem! (foto)

Nji sulmues i armatosun i vrau tre veta dhe i plagoi nande te tjere ne tramvajin e qytetit Utreht, ne Holande. Policia po e ndjek...

Deklarata shokante e vrasësit para gjykatës: Kisha dashtë me vra ma...

I dyshuemi kryesor për vrasjen e 49 personave në dy xhami në Zelandën e Re të Premten asht shfaqë në gjykatë për të vetmën...

Publikohen pamjet mbrenda gjykatës ku shihet terroristi që vrau 50 persona...

Asht publikue video (blur) ku shihet Brenton Tarrant, terroristi që sulmoi dje dy xhami në Zelandën e Re. Me veshjen e bardhë të të burgosunve...

Zbulohet se në cilat vende të Ballkanit kishte ndejt terroristi që...

Autoritetet bullgare kanë kumtuar se po hetojnë motivet e qëndrimit në Bullgari në vitin 2018 të ekstremistit djathtist i cili ka krye sulmet në...

Instrumentisti i kangës serbe që e ndigjonte terroristi nga Zelanda u...

Fizarmonicisti i kangës nacionaliste serbe, të cilën po e ndigjonte terroristi që kreu vrasjen e 49 myslimanëve në xhami në Zelandë të Re, ishte...

Terroristi që tronditi Zelandën e Re kishte në plan vrasjen e...

Brenton Tarant (28), nji nga terroristët që vrau 49 vetë në dy xhami në Zelandën e Re dhe la të plagosun randë 48 të...

Parandalohet sulmi terrorist, i planifikuem për Ditën e Pamvarësisë në SHBA

Autoritetet në SHBA kanë parandalue nji sulm terrorist të planifikuem në 4 Korrik, që asht dhe festa kombëtare. FBI ka vnue në pranga nji person...

Terroristi i Parisit, Abdeslam dënohet me 20 vjet burg në Belgjikë

Nji gjykatë belge ka dënue me 20 vjet burg, Salah Abdeslam, terroristin e vetëm të dyshuem nga sulmet në Paris në 2015'tën, arrestue mbas...

Terroristi i cili sulmoi Ambasadën në Podgoricë ishte i dekoruem nga...

Policia malazeze dyshon se Dalibor Jaukovic , 43-vjet, asht personi që hodhi bombën në oborrin e Ambasadës amerikane gjatë natës së mbramshme dhe pastaj...

Vjen lajmi për terroristin e Barcelonës, a e vrau policia!

Policia spanjolle e ka qëllue për vdekje Younes Abouyaaqoub, që besohet të jetë drejtuesi i kerrit e cili shkeli për vdekje 13 njerëz në...