Tema: Thaçi

Thaçi anulon drekën me Vucic’in, Dodik’un e Metën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka anulue drekën e përbashkët me liderët e Ballkanit Perëndimor. Në këtë drekë kanë marrë pjesë presidenti shqiptar, Ilir Meta,...

Vakitë në Tiranë: Thaçi injoron Dodik’un, Vucic-Metën (video)

Sot në Tiranë asht zhvillue Samiti i Brdo-Brijunit. Në këtë ngjarje kanë marrë pjesë të gjithë liderët e Ballkanit Perëndimor. Video nga Klan Kosova: https://youtu.be/bJSBB5GnGLg

Brnabic reagon për mospjesëmarrjen e Thaçit në Samitin në Sarajevë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, ka thanë se hekja dorë e presidentit të Kosovës Hashim Thaçit për me marrë pjesë në Samitin e BERZH'it...

Diskutime për dialogun edhe në Tiranë, takohen Thaçi, Vucic dhe Mogherini

Përfaqësuesja e Naltë e Bashkimit Europian, Federica Mogherini, ka me u takue me presidentin kosovar, Hashim Thaçin, dhe atë serb, Aleksandar Vucic, gjatë samitit...

Kjo asht e vërteta e fotografisë Merkel-Thaçi-Vucic me hartë në duer

Samiti i Berlinit duket se e ka mbyllë përfundimisht çashtjen e korrigjimit të kufijve me iniciativë dy liderëve të fuqishëm europianë, Kancelarja Angela Merkel...

Djuric: Nuk asht ashtu qysh po thotë Thaçi, qe sa milionë...

Nënkryetari i Partisë Popullore Kombëtare Serbe, Marko Djuric, tha sot se me taksën e Kosovës prej 100 përqind ekonomisë së Serbisë i janë shkaktue...

Politika e Thaçit me avion te Pacollit, e me ‘bandasha’ te...

Haki Abazi  Nuk ka se si te jene me te qarte lideret Europian, e direkte porosia e thjeshte por determinuese per Ballkanin. Ka kohe qe...

Drecun: Thaçi dhe Haradinaj kanë të njajtin qëllim, qe çka po...

Serbia vazhdon me pasë droe krijimin e “Shqipnisë së madhe”. Kryetari i Komisionit Parlamentar për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, gjatë ditës së...

Vucic: U pa cirku i Thaçit dhe Haradinajt në Berlin, bahen...

Presidenti serb, Aleksandar Vucic, thotë se ka mbetë ‘gojëhapun’ me ato që ka deklarue Prishtina në Samitin e Berlinit. Ai thotë se Prishtina ‘erdhi...

Darka në Berlin, Thaçi e Vucic ulun afër njani-tjetrit

Dy nikoqirët e Samitit në Berlin, Merkel dhe Macron kanë shtrue darkë për udhëheqësit e vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe zyrtarët e Bashkimit Europian. Në...