Etiketim: the economist

Te Fundit

Veseli: Kombi ynë asht krenar që ndihmoi hebrejtë në tragjedinë ma të randë njerëzore

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, ka kujtue Ditën Ndërkombëtare të Holocaustit. Shkrimi i Veselit: Sot shënojmë Ditën e Përkujtimit të Holokaustit...

Marrëveshja me VV’n, befason LDK’ja me këtë veprim?

Marrëveshja ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK's asht në prag të finalizimit. Shkrimi: Burime të lajmi.net, brenda Vetëvendosjes mësohet se tashmë Mustafa është dorëzuar përballë Kurtit dhe...

Kur Bryant bante mrekulli: 81 pikë realizoi kundër Toronto Raptors (video)

Kobe Bryant ka me mbetë i paharruem në botën e basketbollit. Kobe gjatë karrierën së tij ka thye shumë rekorde të jashtëzakonshme në ligën ma...