Etiketim: the independent

E Fundit

Kosova humb nga Çekia 2-1, shpresat për Euro 2020 te Nations League

Kosova nuk arriti me ruejt avantazhin qe e krijoi ne minuten e 50't me gollin e Atdhe Nuhiut. Çekia arriti me u kthye ne loje...

Pamje nga momenti kur arrestohen katër serbë nga Policia në Çeki (video)

Burime të Periskopit nga Plzeni spjegojnë se fansat serbë sulmuen tifozët kosovarë, tue ju shkaktue lëndime trupore, me njanin që thuhet se ka pësue...

Rama: Qysh e heq kufinin Albin Kurti nëse Serbia nuk asht pjesë e këtij...

Kryeministri i Shqipnisë, Edi Rama, ka deklarue se kryeministri në ardhje Albin Kurti, nuk mundet me heq kufinin mes Kosovës dhe Shqipnisë pa nji...