Tema: tifozet

Kqyreni qysh Mihajlovic don me u rreh me tifozët jashtë stadiumit...

Para ndeshjes se mbramshme te finales se Kupes se Italise mes Atalanta's dhe Lazio's, ka ndodhe nji incident jashte stadiumit "Olimpico" te kryeqytetit italian,...

6 tifozë të Llapit therren me thikë nga “Plisat”

Mbas ndeshjes mes Prishtines dhe Llapit, ku kryeqytetasit fituen me rezultat minimal 1-0, situata ka eskalue mes tifozerive. Udhëheqësi i tifogrupit llapjan “Legjendat”, Bajram Bejtullahu,...

Lorik Cana: Qe cili ekip europian ka ma së shumti tifozë...

Ish kapiteni i Kombetares se Shqipnise, kosovari Lorik Cana, i ftuem ne nji emision televiziv ka fole per tifozerine shqiptare dhe ekipet e tyne...

Tifozët në Turqi: “Serbia asht Kosovë”

Tradicionalisht tifozët serbë kanë provokue me parulla të ndryshme në ndeshjet e hueja, tue shkrue “Kosova asht Serbi”. Por, në ndeshjen Bursaspor – Akhisar, në...

Tifozët e Arsenal “kampionë” në seks

Nji sondazh i ri ka zbulue se cilët janë tifozët ma të mirë dhe ma të këqi në krevet bazue në pëlqimin e ekipeve...

Politika ban “lamsh” tifozët, tre të plagosun (video)

Dhuna sërish pjesë e Kupave të Europës. Mbas skenave që u regjistruen në kryeqytetin italian, Romë, përpara sfidës së Champions mes Romës dhe CSKA...

Shemben shkallët në metron e Romës, plagosen tifozët e Cska Moskës...

Panik para ndeshjes së Champions League mes Romës dhe Cska's se Moskës. Në stacionin 'Repubblica' në metron A në kryeqytetin italian, nji shkallë lëvizëse ka...

12 tifozë të arrestuem në ndeshjen Prishtina-Drita

12 tifozë janë arrestue në ndeshjen e mbramshme në mes Prishtinës dhe Dritës. Në mesin e të arrestuemve janë edhe tre të mitun. Lajmi asht...

Tifozët e Juves e provokojnë, kështu ju përgjigjet Bonucci (video)

Dheta tifozë të Juventusit ishin mbledhë sot me pa stërvitjen e ekipit në Continassa. Disa tifozë e provokuen ish mbrojtësin e Milanit. Njani prej tyne ndigjohet...

Kjo s’asht pritë me ndodhë, FIFA e merr nji vendim për...

Në stadiume tashma ka me u pa vetëm futboll. Jo se nuk asht pa futboll deri tash, por bukuroshet që ndjekin kombëtaret e tyne kanë...