Tema: tirana

Muslimanet e Shqipnise e mbushin sheshin Skenderbej (video)

  Besimtarët myslimanë festuen Fitër Bajramin sot ne sheshin kryesor te kryeqytetit Tirana,  “Skënderbej”. Bujar Spahiu, kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipnisë, uroi besimtarët për paqe,...

Tirane: Protestuesit gjujn bojë e petarda drejt Kryeministrisë (video)

Protestuesit e opozitës shqiptare, gjatë protestës së sontme ne Tirane, janë tregue paqësorë. Ata kanë gjuejt drejt godinës së Kryeministrisë ne Tirane vetëm bojë dhe...

I shpëtova katastrofës në Tiranë

Rrjeti më i madh publik gjerman, ARD, dërgoi në Tiranë gazetarin e saj të njohur, Michael Mandlik. Ja një përjetim i tij nga protesta...

Thaçi në Samitin Brdo-Brijuni: Mosliberalizimi, ndëshkim i panevojshëm ndaj qytetarëve të...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në samitin Brdo-Brijuni poencoi çashtjen e lëvizjes së lirë të qytetarëve të Kosovës. Ai tha Kosova padrejtësisht po mbetet vendi...

“The Independent”: Tirana në krye të qyteteve me vizitue në 2019...

E përditshmja britanike, “The Independent”, ia ka kushtue nji reportazh të gjatë ndryshimeve të konsiderueshme që ka pësue Tirana në vitet e fundit tue...

Vucic: Ne Mars jam n’Tirane!

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, ka me marr pjese në Samitin e vendeve të Ballkanit që zhvillohet në Tiranë, në fillim të muejit Mars. Kete...

Çika nga Tirana nxjerr në ankand virgjninë, ndigjoni telefonatat që merr...

Nji kandidat për me ble virgjninë e çikës së infiltrueme nga BOOM ishte dhe nji burrë i martuem nga Bulqiza, i cili ofron 3500...

Kongresi amerikan bllokon emnimin e ambasadores n’Tirane

Kongresi amerikan bllokon kandidaturën e Kathleen Ann Kavalec për pozicionin e Ambasadores së SHBA n'Shqipni. Nominimi i Kathleen Ann Kavalec për pozicionin e Ambasadores amerikane...
ushtria e kosoves

Heshtje në Tiranë për formimin e ushtrisë së Kosovës

Bedri Islami Ndërsa në shtetin shqiptar londinez e gjithë vëmendja e mediave, njerëzve, qeverisë, opozitës, e kujtdo, është përmbledhur tek lëvizja studentore, në...

Protesta vazhdon, studentët me libra në dorë, kjo pritet me ndodhë...

Studentëtë nuk ndalen. Edhe pse e Hana asht ditë pushimi për administratën, kjo nuk ka me ndodhë për studentët. Para tubimit masiv të Martën, ata...