Tema: tirana

ushtria e kosoves

Heshtje në Tiranë për formimin e ushtrisë së Kosovës

Bedri Islami Ndërsa në shtetin shqiptar londinez e gjithë vëmendja e mediave, njerëzve, qeverisë, opozitës, e kujtdo, është përmbledhur tek lëvizja studentore, në...

Protesta vazhdon, studentët me libra në dorë, kjo pritet me ndodhë...

Studentëtë nuk ndalen. Edhe pse e Hana asht ditë pushimi për administratën, kjo nuk ka me ndodhë për studentët. Para tubimit masiv të Martën, ata...

Nji shtet i tane ndjek nji – kangetare! (video)

"Te ndalohet sapo hyn ne Shqipni", ky asht urdhni qe Gjykata e Tiranes ja ka dhane pikave kufitare te Shqipnise, ndaj pop-kangetares Elvana Gjata. Arsyeja...

Video e rrallë: Qe qysh ka qenë nji ditë pazari në...

Kjo video e rrallë tregon nji ditë pazari në Tiranën e viteve ’30. Video asht e rrallë, për faktin se asht me ngjyra. Ajo asht publikue...

Dekorohet Tirana, dhezen dritat e qytetit dhe pemës se Vitit te...

Stina e festave ka mbrri në Tiranë. Në sheshin “Skënderbej” dhe në rrugët e Tiranës janë dhezë sot dritat vezulluese që simbolizojnë ardhjen e festave...

Del video e vrasjes në ish-Bllok! Qysh nisi përleshja në lokalin...

Mbramjen e sotme në 'Repolitix' në Report Tv me gazetarin Denis Minga, asht publikue video e përplasjes me armë në ish-Bllok në Tiranë. Video ekskluzive...

The Guardian: Tirana, kryeqyteti kulturor kozmopolit i Ballkanit (foto)

Vitet e para të lirisë mbas ranies së diktaturës prodhuen nji qytet të çrregullt dhe të mbytun nga kerret. Por, a mundet me krijue...
ramush haradinaj

Haradinaj në Tiranë: Ata që flasin për korrigjim kufijsh, janë te...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folë sot prapë për çashtjen e korrigjimit të kufijve me Serbinë, por dhe per nji dore  çashtjesh të...

Macron lajmërohet me Ramen nga Armenia: Frik në Tiranë (video)

Kryeministri Edi Rama më anë të nji video në Instagram, ka lajmërue se  së shpejti në Tiranë ka me pritë në vizitë Presidentin e...

Zbardhen përgjimet, seks në qendrat e masazhit në Tiranë, zyrtarë dhe...

Njerëz të njoftun te ekranit, zyrtarë dhe familjarë kanë qenë klientë të zakonshëm të qendrave të masazhit në Tiranë, ku simvas prokurorisë kundrejt pagesës...