Tema: tirana

Vrasja në Bllok, gjykata len në burg dy të plagosunit

Avokatët e Eljon Hatos dhe Ervis Martinajt deklaruen pak minuta ma parë se dy te plagosunit e ngjarjes në ish-bllok janë te pafajshëm dhe...

Tahiri: Reformat dëshmojnë vullnetin për me avancue sistemin e drejtësisë

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri,  ka marrë pjesë sot në Forumin Ministror BE-Ballkani Perëndimor për Drejtësi dhe Punë të Mbrendshme, të organizuem nga Presidenca...

Ambasadori serb: Marrëdhaniet me Tiranën, në nivel shumë të naltë

Mirolub Zaric, ambasadori i Serbisë në Tiranë i pranishëm në konferencën e organizueme në Tiranë nga ATSH, me temë “Serbët dhe Shqiptarët – Në...

Partizanit i takon derbi i madh i Tiranës

Partizani e ka fitue derbin e Tiranës, tue e mujt skuadrën me të njajtin emën në stadiumin ‘Selman Stërmasi’. Rreth 10 mijë tifozë të mbledhun...

Zjarr në nji banesë në Tiranë, humb jetën nji person

Nji person ka humb jetën si pasojë e djegies së nji banese. Ngjarja ka ndodh në Tiranë. Ndërkohë mësohet se zjarrfikësit kanë pshtue dy persona të...

Video e rrallë: Qendra e Tiranës në mes të viteve 1930

Nga Ilir Ikonomi Banka e Shtetit është në ndërtim e sipër, djathtas duket Kafe Kursal, fshatarët sjellin barrë me dru për ngrohje, në Rrugën e...

Tirana, nga diktatura komuniste te ajo e dollarit

Jan Jansen Të dielën vizitova disa monumente në qytetin tim, Zutphen. Ishte fundjave e monumenteve në Holandë, kur shumica e monumenteve mund të vizitohen falas....

Limaj nga Tirana e ka nji thirrje të fuqishme për opozitën...

Zavendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka qëndrue për vizitë zyrtare sot në shtetin shqiptarë. Limaj i cili ditë ma parë asht votue nga Qeveria e...

Kurban Bajrami, kështu e falën muslimanët në sheshin ‘Skënderbej’

Besimtarët muslimanë në Shqipni e Kosovë festojnë sot nji nga ditët ma të dashtuna për ta, Kurban Bajramin. Mija besimtarë muslimanë kanë fal Kurban Bajramin...

Çka tha Baton Haxhiu në Tiranë: Pse duhet me i korrigjue...

Diçka e re dhe me randësi vendimtare duket se po nis me ndodhë këtë Gusht me Ballkanin. Tue fillue nga faza finale e dialogut Kosovë-Serbi. Nisma...