Tema: Tottenham

Liverpool, kampion i Europës

Ekipi i Livepool'it ka fitue ne finalen e madhe të Champions League tue mposhtë Tottenham'in me rezultat 2-0. Gollat per Liverpool'in i kane realizue Salah...

Dita e finales, Liverpool dhe Tottenham kërkojnë trofeun e madh të...

Momenti i shumëpritun ka ardhë. Sot në mbamje në Wanda Metropoliatano të Madridit luhet finalja e Champions League, nji sfidë e gjitha angleze mes Tottenham...

Skena tepër emocinuese mbas ndeshjes Ajax-Tottenham (video)

Tottenham ka arrite ne menyre senzacionale me u rikthye nga 0-2 ne 3-2 perballe Ajaxit, tue u kualifikue ne finale te Champions League. Ne ndeshjen...

Sonte gjysëfinalja e parë e Champions League

Sonte prej ores 21:00 luhet gjysefinalja e pare e Champions League. Takohen Tottenham-Ajax, te cilat eleminuen paraprakisht dy prej ekipeve pretendente me fitue kete gare. Ajax...

Mourinho merr tri “shuplaka” nga Tottenham, kqyrini gollat (video)

Jose Mourinho merr nji tjetër “shuplakë” në Premier League, pikërisht në përballjen me nji rival të drejtpërdrejtë për objektivat sezonalë, Tottenham Hotspur. “Djajtë e Kuq”...

Sensacionale: Ky asht ekipi i ri i Shaqirit?

Ylli nga Kosova do të largohet nga ekipi i njoftun anglez Stoke City, mbas ranies në Championship. Xherdan Shaqiri, po kërkohet me ngulm të...

Mos e huq: Kqyrni gollat e Tottenham-Juventus 1-2 (video)

Juventus ka fitue ndaj Tottenham n'Angli me rezultat 1-2, tue u kualifikue ne çerekfinale te Champions League. Higuain e Dybala ja dhane fitoren "Zojes se...

Befason Guardiola: Këto 3 ekipe i shoh gjithmonë në TV

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, shprehet se nuk sheh shumë ekipe në televizor dhe se i përzgjedh ekipet që në kohën e lirë...

Kënaqni sytë me këtë goll të Harry Kane (video)

Harry Kane e ka realizue nji goll të jashtëzakonshëm për Tottenhamin ndaj Evertonit. https://www.youtube.com/watch?v=E1UlWd2oQIg

Gattuso shpjegon pse e sulmoi ndihmës trajnerin e Tottenham (video)

Ish mesfushori i Milanit, Gennaro Gattuso asht rikthye në kohë për me kujtue edhe nji herë njanin nga momentet ndoshta ma të këqija në karrierën e...