Tema: trump

Publikohet Raporti i Mueller mbi ndërhymjen e Moskës në zgjedhjet amerikane

Raporti i Hetuesit Special, Robert Mueller, mbi ndërhymjen e Moskës gjatë zgjedhjeve presidenciale në Shtetet e Bashkueme të Amerikës asht publikue sot me disa...

Trump e shkarkon Drejtorin e Shërbimeve Sekrete

Randolph Alles, Drejtori i Shërbimeve Sekrete të SHBA, asht shkarkue nga detyra. Mësohet se Trump urdhnoi shefin e shtabit të tij, Mick Mulvaney, me ja...

Anketa: Kend e duen ma shumë kosovarët, Trump’in, Merkel’in apo Erdogan’in?...

Kosovarët njihen si populli ma pro-amerikan në botë. Në nji anketë të kryeme nga Instituti i Prishtinës për Studime Politike, nuk asht Presidenti i SHBA,...

Moska çarmatoset vetëm nëse Trump “dorëzon” Kosovën!

Dërgimi i trupave ruse në Venezuela dhe akuzat se Kremlini ka shkel traktatin e armëve bërthamore, i kanë rrite ndjeshëm tensionet mes Moskës dhe...

Kush po thote se Trump ka me dale prej Shtepise se...

Shumekush nga Demokratet amerikane, por edhe Republikanet, kane parapa qe mbas perfundimit te investigimit nga hetuesi special Robert Mueller, Presidenti i SHBA Donald Trump...

‘Kalifati’ i Shtetit Islamik merr fund! Trump premton deri n’zhdukjen totale...

Presidenti i SHBA’ve, Donald Trump ka premtue ne ‘eliminimin e plote’ te cdo celule te mbetun te militanteve te Shtetit Islamik.  Forcat demokratike sirina te...

Shtëpia e Bardhë e jep lajmin: ISIS asht mposhtë (foto)

Departamenti i Mbrojtjes së Shteteve të Bashkueme të Amerikës, ka ba të ditun se Shteti Islamik ka humbë kontrollin e territorit në Siri dhe...

Ankete shokante: Amerikanet e ri kane deshire me rrnue ne vende...

Gjenerata Z, qe vjen mbas gjenerates qe quhet Milenaret (Millennials), kane qendrim shume ma pozitiv ndaj fjales "socializem" se sa gjeneratat e mahershme. Poashtu...

A ka konspirue Trump me ruset me u ba President?

  Michael Knigge / Deutsche Welle   Që në fillim duhet thënë se prej muajsh qarkullojnë spekulimet, se hetuesi i posaçëm amerikan, Robert Mueller është gati duket...

E fundit: S’ka marreveshje n’Hanoi! Samiti kryhet para kohe

Samiti i Presidentit te SHBA Donalda Trump dhe i liderit koreanoverior Kim Jong-un u krye para kohe, pa nenshkriminin e marreveshjes. Te dy delegacionet i...