Tema: trump

Lexoni qysh pshtoi Irani pa i mshue Trump! Kush e ndali?

Nga Heiko Roloff, BILD Politika e 73-vjeçarit Donald Trump me Iranin ka bërë që bota të zhytet në pikëpyetje. Çfarë fshihet pas rrëmujës në lidhje me...

Trump paralajmëron Iranin: Nëse ka me pasë luftë, kam me ju...

Presidenti Donald Trump asht shprehë se nuk dëshiron luftë, por paralajmëroi Iranin se ka me u zhdukë nëse shpërthen konflikti. Tue folë për NBC të...

Përkeqësohen marrëdhaniet, Irani rrxon dronin amerikan – Trump vjen me këtë...

Duket se marrëdhaniet mes Iranit dhe SHBA kanë me u përkeqësue edhe ma tepër. Garda Revolucionare e Iranit ka rrxue nji dron amerikan me nji...

Trump nënshkruen Marrëveshjen e Ekstradimit në mes Kosovës dhe Amerikës

Presidenti i Shteteve të Bashkuaeme të Amerikës, Donald Trump, ka nënshkrue hymjen në fuqi të Marrëveshjes së Ekstradimit mes Kosovës dhe SHBA’ve. Lajmin e ka...

Dacic: Trump, Merkel, Macron, Mogherini, të gjithë dridhen dhe askush s’ka...

Serbia ka me marrë pjesë në takimin në Paris nëse Prishtina e hek taksën në mallin serb, ka thanë Dacic. Simbas fjalëve të ministrit të...

Vucic befason: Kam me thirrë Trump’in, qe çka kam me i...

Presidenti serb, Aleksandar Vucic, ka me kërkue mbështetjen e presidentit amerikan, Donald Trump, për nji zgjidhje kompromisi për çashtjen e Kosovës. Presidenti i Serbisë, Aleksandar...

Edhe Trump merr limuzina me qira, mësohet sa i kushtuen –...

Shtëpia e Bardhë ka marrë me qira katër limuzina me rastin e vizitës dyditore të presidentit amerikan, Donald Trump, në Irlandë tue shpenzue pothuejse...

Ushtarja ma seksi në botë ka nji mesazh për Trump (foto...

Ushtarja ma seksi në botë ka nji mesazh për Presidentin Donald Trump, ndërkohë që pozon me tesha ushtarake, për nji set fotografik në shkretinë. Së...

Trump e then protokollin gjatë takimit me Mbretneshën

Donald Trump tërheki vëmendjen gjatë vizitës së tij në Londër, gjatë takimit me mbretneshën Elizabeth. Asnji veprim kortezi ndaj sovranes, e cila i ka...

Trump mbërrin për vizitë në Britani, ka me ju befasue ky...

Presidenti i SHBA, Donald Trump, dhe Zoja e Parë Melania Trump kanë mbërri në Britani të Madhe për nji vizitë tre-ditore. Air Force One u...