Tema: turizmi

“Telegraph”: Shqipnia konkurron për slloganin ma të keq të turizmit në...

Chris Leadbeater / Telegraph Marketingu është një biznes i ndërlikuar. Për çdo reklamë gjeniale, ekziston një tjetër që nuk e arrin qëllimin e saj. Në...

Qe 10 destinacionet ma të mira për turizëm seksual në botë...

Dhetë qytete komplet ndryshe nga njana-tjetra, që ofrojnë argëtime të ndryshme dhe nji jetë seksuale mjaft aktive! 1. Rio de Janeiro 2. Bangkok 3. Amsterdam 4. Dubai 5. Pattaya 6....

Shënohet Dita Botnore e Turizmit

27 Shtatori asht datë e cila asht zgjedh për me përkue me nji moment të randësishëm në turizmin botnor, përvjetorin e miratimit të Statutit...

Memorandum bashkëpunimi në fushën e turizmit me Japoninë

Ushtruesja e detyrës se Ministres së Tregtisë dhe Industrisë, Arbëreshë Krasniqi, me nismë të Ambasadës së Republikës së Kosovës në Japoni, ka nënshkrue Memorandumin...

Pse po ikin kosovaret nga deti i Shqipnise?

Blerina Hoxha Të ndodh rrallë që edhe në ditët e pushimeve të harrosh veset e “profesionit”. Ndërkohë që je në shezlon dhe në mungesë dëshire,...

Kinezët, britanikët e italianët e pllazheve të Shqipnisë dhe fundi i...

Nga Blerina Hoxha Të ndodh rrallë që edhe në ditët e pushimeve të harrosh veset e “profesionit”. Ndërkohë që je në shezlon dhe në mungesë dëshire,...

Lonely Planet: Kosova ju thërret, nji dekadë e nji aventurë autentike...

Kosova dhe Shqipnia janë në 10 destinancionet ma të mira për me i vizitue në 2018'tën, simbas Lonely Planet, nji prej agjencive ma të...

Kosova prezenton potencialet turistike në Berlin (foto)

Agjencia për Investime dhe Përkrahjen e Ndërmarrjeve në Kosovë (KIESA), ka organizue paraqitjen shtetnore në Panairin Ndërkombëtar të Turizmit “ITB Berlin”, që po mbahet...

Ky asht kryeqyteti i seksit, shihni fotot ‘brutale’ të turizmit seksual...

Ai asht cilësue si kryeqyteti botnor i seksit. Bahet fjalë për Patajën në Tajlandë. Edhe pse prostitucioni asht i paligjshëm, persëri qinda-mija turistë vërshojnë aty me...

Ikja e kosovareve

Artan Fuga     Qyteti duket i shkretë. E mo gëzoju ! - më thotë egoja që drejton automjetin bashkë me mua - shiko si e ke...