Tema: turizmi

Mediat në Shqipni: Bjen miti i turizmit patriotik, po na braktisin...

Për vjet me radhë Shqipnia asht bazue në turizmin patrotik. Atë të qytetarëve nga Kosova, të cilët qysh mbas ndërtimit të rrugës Durrës-Kukës në...
mero

Mero Baze: Mos ejani për patriotizëm në plazhet tona

Mero Baze Po bëhet një ritual i përvitshëm përdorimi i sezonit veror për sulme ndaj turizmit të Shqipërisë, në disa media të Kosovës. Disa thonë...

Shihne nji video të shkurtë për ngritjen e Kosovës

Kompania filmike amerikane GLP Films ka lansue filmin e tyne të bamë për turizmin në Kosovë ku shihet Via Ferrata dhe disa vende të...

Rekord historik, qe sa miliarda perfitoi nga turizmi Shqipnia

Shqipnia përfitoi mbi 1 miliardë e gjysë euro nga turizmi në vitin 2016. Shifra, e cila përban nivelin ma të naltë të krejt kohnave,...

Mediumi i njohun: E kush e dinte se Shqipnia ishte kaq...

Nuk kanë të ndalun mediat e hueja që e renditin Shqipninë mes destinacioneve që duhet vizitue patjetër e doket se bukuria bregdetare dhe malore...
video

Video: A doni me shkue për pushime në Aleppo?

Çka ju vjen ndërmend kur përmendet Aleppo? Sigurisht që ju vjen ndërmend lufta dhe shkatërrimi. Por, qyteti ma i madh në Siri doket se ofron dy pamje. Ministria...

Kryeparlamentari Veseli në Rugovë: Turizmi, shtyllë e randësishme e zhvillimit ekonomik

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli për Ditën e Turizmit u asht bashkangjitë shoqatës “Gjeravica” dhe “Hiking njeri”, ku kanë ecë bashkë në bjeshkën...

Kosova po pregaditet me u anëtarësue në nji organizatë botnore

Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami, mori pjesë në Forumin Strategjik të Bledit në Slloveni. Gjatë kësaj vizite, ministrja Bajrami zhvilloi nji takim mjaft...

National Geographic: 10 vendet që duhet me i vizitue, asht edhe...

Armenia, Nikaragua, Nepali, Irani, Kosova, Uzbekistani, Shqipnia, Timori Lindor, Gjeorgjia, Tunizia. Në pamje të parë nuk kanë asgja të përbashkët, janë shtete që shtrihen...

Qe sa miliarda u damtue Turqia nga sulmi n’Stamboll!

Industria ma e randësishme e Turqisë, turizmi, asht damtue randë mbas sulmit terrorist n'aeroportin e Stambollit. Ajo punëson 8% të njerëzve në vend dhe dami...